Lacné letenky vám umožnia za pár euro precestovať celý svet

Letenky sú historicky najlacnejšie, aké kedy boli. Pokiaľ cestujete naľahko, a nepotrebujete platiť za batožinu, dokážete skutočne za pár euro precestovať celý svet. Najobľúbenejšími destináciami sú New York, Londýn, Miami, Dubaj, Paríž, Rím, Barcelona, Bangkok a Štokholm. Pozrite sa na tri z týchto obľúbených destinácií, kam si vďaka lacným letenkám môžete vyraziť trebárs aj len na predĺžený víkend. Zľavnené letenky vám umožnia prehliadku architektonických unikátov Antoni Gaudího v Barcelone, dať si čerstvo vylovenú rybu v Štokholme, alebo si užiť predvianočné nákupy v Londýne.

Zaleťte si do Barcelony

Barcelona je mesto, ktoré môžete navštíviť kľudne vo februári. Zatiaľ čo u nás sa bude mrazom predvádzať najstudenší mesiac v roku, v Barcelone môže panovať príjemných 20 stupňov a vy povečeriate naľahko, vonku, v niektorom z tapas barov. Barcelona je bohatá na architektonické, ale aj iné pamiatky. Známa je predovšetkým všadeprítomnou neprehliadnuteľnou architektúrou Antonia Gaudího. Vrátane chrámu Sagrada Familia. Zastavte sa v parku Güell, pozrite si stavby Casa Milà či dom Batlló.

Na čerstvú rybu do Štokholmu

Milujete ryby, ste gurmáni a nikdy nešetríte na jedle? Pozvite partnera na večeru na čerstvo vylovenú rybu trebárs práve do Štokholmu. Hlavné mesto Švédska vám ponúkne chute, aké nepoznáte. Čerstvý losos tu chutí úplne inak, než ten z našich reštaurácií či hypermaketov.

Do Londýna za módnymi nákupmi

Paríž či Miláno už dávno nie sú jedinými európskymi mestami módy. Londýn ich v mnohom nielen dobehol, ale aj predbehol. Už len existencia prestížnej návrhárskej školy v Londýne je garanciou, že Londýn vie, čo sa nosí. Nájdete tu obrovské množstvo zaujímavých značiek. Nakúpite tu úchvatnú lacnú módu pre bábätká, ale aj pre seba a celú rodinu. Londýn je taktiež úžasné miesto na nákup vianočných darčekov.

Publikované: 17. 09. 2019

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská