Chcete nový Samsung S 10?

Pokiaľ patríte k milovníkom modernej technológie, zrejme ste si všimli a nenechali ujsť novinky od Samsungu. Moderné telefóny, ktoré okrem skeneru odtlačkov prstov ponúkajú vylepšené verzie niekoľkých fotoaparátov a unikátny displej. Ak by ste sa o týchto a mnohých ďalších výhodách chceli presvedčiť aj na vlastné oči a zakúpiť si mobil, prezradíme vám niekoľko dôležitých detailov.

Dokonalý displej nie je všetko

Ak ste si obľúbili mobily s operačným systémom Android, určite patrí k jedným z vašich najväčších favoritov Samsung. Spoločnosť, ktorá uviedla na trh mobilné zariadenia so zahnutým displejom. Ten ostáva aj u niektorých vlajkových lodiach najnovších modelov Samsung Galaxy S 10, S 10+, pričom najmenší z tejto série S10e ostáva s rovným displejom. Dokonale padne do ruky a vďaka výrezu prednej kamery - fotoaparátu je využitá jeho celá plocha.

Dávajte si pozor na veľkosť

Často sa rozhodujeme na základe veľkosti samotného mobilu. Nový Samsung ponúka v tomto smere zákazníkom niekoľko možností. S 10+ je samozrejme najväčší, o čom svedčia rozmery displeja s uhlopriečkou 6,4 palcov. Ani menší brat Samsung Galaxy S10 s uhlopriečkou 6,1 nie je na tom zle, v realite to ale môže pri nosení a ovládaní mobilu jednou rukou spôsobovať problémy, čo neplatí v prípade „S10ečka“, ktorý má ale „menej“ kvalitné fotoaparáty a snímač odtlačku prstov na bočnej strane. V praxi je to ale, priznáme sa, funguje omnoho lepšie.

Nenechajte sa znepokojiť

Ak si budete plánovať kúpu tohto nového mobilu, dávajte si pozor aj na veľkosť pamäte. Nielen preto, že ju v praxi využijete, no mnohé viac kapacitné verzie majú zadnú stranu mobilu pokrytú ochrannou vrstvou skla, pričom tie lacnejšie verzie s menšou pamäťou majú vzadu plast, čo robí na dotyk mobil menej luxusnejším, no zároveň ľahším. Akokoľvek sa rozhodnete, porovnávajte, pri výbere pozerajte videá, sledujte recenzie a všímajte si pri priamom nákupe všetky dôležité parametre a údaje, ktoré by mohli rozhodnúť o vašej prípadnej (ne)spokojnosti. Určite si ale s týmto mobilom užijete množstvo zábavy a zaznamenáte tie najkrajšie zážitky.

Publikované: 23. 04. 2019

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská