Nemáte peniaze, priestor ani čas? Poradíme vám, ako správne umyť auto

Mnoho vodičov si praje starostlivosť o svoje auto bez väčšej námahy a za nízke náklady. Auto však potrebuje dôkladné čistenie aspoň dvakrát do roka. Milovníci áut inklinujú k svojmu vozidlu v tomto smere častejšie a bez nutnosti navštíviť profesionálnu autoumyváreň.

Náklady na spotrebu vody a energií sa ale rapídne zvýšili, takže od svojvoľného umývania auta mnohí upustili a začali premýšľať, ako správne umyť auto bez straty času, peňazí a energie?

Ak budete čítať ďalej, dostanete na tieto a iné dôležité otázky odpoveď.

S nasledujúcimi jednoduchými trikmi v starostlivosti o auto ušetríte nielen čas a peniaze, ale aj ochránite životné prostredie.

​Používajte správnu autokozmetiku

Vysávanie, šampónovanie a mokré čistenie sú základnými kameňmi čistenia interiéru. Na trhu je nespočetné množstvo produktov, ktoré boli špeciálne vyvinuté na čistenie čalúnenia alebo palubnej dosky. Mnohé z nich však pozostávajú z chemikálií a sú tiež dosť drahé. A to nie je dobrá správa pre životné prostredie ani vašu peňaženku.

Naopak, tak ako našej pleti prospievajú tie najlepšie kozmetické prípravky, aj vaše vozidlo potrebuje kvalitnú autokozmetiku!

Tá by mala byť zložená z rôznych prípravkov určených na predumytie auta, údržbu jeho interiéru a exteriéru.

​Nezabudnite na dôkladné čistenie klimatizačného a ventilačného systému

Cesta autom v lete je bez klimatizácie nemysliteľná. Jej úzke otvory ale dôkladné čistenie takmer znemožňujú. Odstrániť z nej prach bežnou handrou je takmer nemožné. Túto časť radšej nechajte na profesionálov, pretože klíma okrem vytvorenia správnej interiérovej teploty ovplyvňuje aj naše zdravie.

​Efektívne čistenie laku nemusí byť drahé

Umývanie auta stojí v niektorých mestách štyri až 15 eur. Niekedy je ale 15 minút ručného penového umývania účinnejších ako v najdrahšej autoumyvárni. Len s pár kvapkami vody si rýchlo a spoľahlivo vyčistíte auto sami v bezdotykovej autoumyvárke s použitím špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Profesionálne čistiace prostriedky z CarBax sú oveľa menej koncentrované ako mnohé iné čistiace prostriedky, a preto sú aj k laku a stavu vášho auta šetrnejšie. A čo je pri umývaní auta dôležitejšie ako správny prístup a použitie vhodných prostriedkov?

Tak si ich zaobstarajte a pustite sa do údržby.

Publikované: 30. 07. 2022

Kategória: Auto/moto

Autor: Jarmila Zábranská