Využite záhradný domček naplno

Ľudia si na záhradu často kupujú alebo aspoň uvažujú o stavbách, ktoré majú, ako dekoratívne, tak aj praktické využitie. Taká pergola, terasa, prístrešok ale aj nedocenený záhradný domček – ten je však obvykle prehliadaný, pretože pre neho majitelia mnohokrát nenájdu dostatočné využitie. Avšak práve záhradný domček má veľa čo ponúknuť a nemusí slúžiť iba ako úschovňa záhradnej techniky a pracovného náčinia. V tomto článku sme si pre vás pripravili zoznam hneď niekoľkých spôsobov, ako sa dá záhradný domček efektívne využiť.

Nebojte sa upustiť uzdu svojej fantázii

Zabudnite na klasické úložisko pneumatík, kolies, náradia a ďalších sezónnych záležitostí. Ak sa nebojíte experimentovať, môžete zo záhradného domčeka vytvoriť útulný príbytok pre hostí, ale aj relaxačnú zónu.

Príbytok pre hostí

Prišla vám nečakaná návšteva? Samozrejme aj pokojné pitie vína sa môže zmeniť na bujarý večierok, a preto je ideálne mať k dispozícii posteľ navyše. V prípade, že by hostia nemali odvoz domov, je záhradný domček skvelým miestom, kde hostí ubytovať. Stačí ho vybaviť potrebným vybavením a zaviesť elektrinu, ktorá však nie je nutná. Záleží na náročnosti ubytovaných.

Kancelária

Pracujete z domov, ale často nemáte dostatok pokoja na prácu? Chápeme, že plniť pracovné povinnosti obklopené hravými deťmi nemusí byť vždy úplne jednoduché. Vytvorte si zo záhradného domčeka vlastnú pracovňu, kde sa môžete práci venovať naplno.

Relaxačná zóna

Čo tak si vybudovať miesto plné ticha a pohody? Tráviť voľné chvíle čítaním knižiek, meditáciou, jogou alebo napríklad masážou môžete aj z pohodlia záhradného domčeka. Ak ešte uvažujete nad kúpou záhradného domčeka, mali by ste sa s tým radšej poponáhľať, z dôvodov stále rastúcim cenám dreva. Tento materiál je totiž každým rokom drahší, teda nie je radno s výberom dlho otáľať.

Publikované: 27. 04. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská