Cenovo dostupný a rozmanitý variant - laminátová podlaha

Laminátová podlaha je známa nielen pre svoju nízku cenu, ale tiež pre svoje pozitívne vlastnosti. Mnoho domácností po nej siaha a uprednostní ju pred inými podlahovými krytinami. Prečo?

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia laminátu je rýchla a zvládnete ju poľahky za pár dní. Stačí, že si pozriete návod, ako na montáž podlahy, a čochvíľa bude miestnosť v dome vyzerať ako nová. Ešte aj rezanie jednotlivých dielov je jednoduché. Dosky sú vyrobené z drevotriesky, preto ich môžete rezať pílkou alebo nožom na klasické účely.

Údržba

Laminátové podlahy sa ľahko čistia. Stačí vám vysávač alebo metla. Následne podlahu prejdete navlhčeným mopom a je opäť ako nová. Nevyžadujú si žiadnu špeciálnu starostlivosť ani prostriedky ako napríklad drevené podlahy či linoleum.

Vlhkosť

Laminátovú podlahu môžete nainštalovať do čiastočne vlhkých priestorov, ako napríklad kuchyne, práčovne a iných vlhkých miestností. Ak sú dosky položené správne, laminát je voči vode odolný.

Životnosť

Laminátová podlaha má vrstvu proti opotrebeniu, ktorá chráni fotografickú vrstvu. To znamená, že sa len tak ľahko nepoškriabe a neotlačí. Tvrdý povrch laminátovej podlahy je navyše tiež odolný voči škvrnám. Vďaka jej odolným vlastnostiam sa z podlahy budete tešiť pokojne aj niekoľko desaťročí.

Funkčnosť

Väčšinou je laminát inštalovaný so spodnou vrstvou, vďaka čomu nie je tak tvrdý pod nohami. Naopak, spodná vrstva dáva podlahe mierne pružný pocit, čo uľahčuje dlhé státie, napríklad pri sporáku alebo umývadle.

Dizajn

Laminátová podlaha je dostupná v rozličných dizajnových prevedeniach. Imituje kameň, drevo aj iné prírodné materiály takmer na nerozoznanie od originálu. Na rozdiel od drevených podláh, ktoré sa dodávajú aj s neperfektnými kusmi, laminátová podlaha vám bude dodaná v dokonale bezchybnom stave. Každá doska je rovnako kvalitná a rovnako tiež vyzerá. Tak čo na to hovoríte? Pozdáva sa vám laminátová podlaha?

Publikované: 25. 01. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská