Feng Shui a podlahy

Koncept Feng Shui je veľmi jednoduchý. Vytvoriť v dome pozitívnu energiu, aby ste doň prilákali šťastie a svetlo. Kľúčovými prvkami Feng Shui sú oheň, zem, kov, voda a drevo. Nie je také ťažké vniesť tieto prvky do dizajnu vášho domova, ale ako ich môžete preniesť do vašej podlahy? Ak premýšľate o modernizácii svojich podláh, majte na pamäti tieto tipy.

Vyživovací cyklus

Podľa Feng Shui je dom alebo miestnosť dobre vyvážená, pretože obsahuje aspoň jeden z piatich prvkov. Vhodnou kombináciou prvkov sa vytvorí „vyživovací cyklus“. Napríklad miestnosť s krbom vyzerá lepšie s podlahami z tvrdého dreva, ale uistite sa, že sú nainštalované priestorovo nenáročným a vyváženým spôsobom. Vo Feng Shui je všetko o rovnováhe a ak máte podlahy nainštalované pozdĺžne, energia z predných dverí pôjde priamo von, najmä ak sú predné dvere rovnobežné so zadným oknom. Ale ak máte dosky inštalované na šírku alebo pod uhlom, energia, ktorá vstupuje do miestnosti, sa šíri po celom dome. Nezabúdajte ani na dôležitosť hlavného vstupu, ktorý by mal byt dobre osvetlený. Dokonale sa k nemu hodia uvítacie rohože.

Výber podlahy

Neexistuje žiadna správna voľba materiálu pre podlahy. Vaše rozhodnutie by sa malo riadiť osobnými preferenciami, ako aj zdravým rozumom, aby ste predišli chybám v dizajne, ktoré vytvárajú zlé feng shui. Skutočnou filozofiou feng shui je zabezpečiť zdravší, organizovanejší a harmonicky prepojený domov. Vhodnou podlahou sú napríklad drevené parkety.

Paleta farieb pre podlahy

Podľa pravidiel feng shui je lepšie vyberať farby neutrálne, zemité a prirodzené. Keďže celý koncept feng shui je založený na posilnení prirodzeného spojenia človeka s jeho okolím a prírodou. Klasické drevené podlahy sa málokedy ukážu ako nesprávna voľba, pretože je ich možné dobre zladiť s takmer akoukoľvek farebnou schémou. Na doplnenie farebnej schémy môžete použiť behúne, koberce a tapety. Feng shui hovorí, že každá farba je vyjadrením jedného z piatich prvkov a každý prvok má tendenciu riadiť určitú oblasť vo vašom živote. Zistite viac o Feng Shui a o tom, či by tieto prvky fungovali pre vás, váš domov, vašu rodinu a váš životný štýl. Možno nechcete tomuto konceptu venovať celý svoj domov, ale chcete priniesť Chi do konkrétnej miestnosti.

Publikované: 14. 09. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská