Najlepšia výbava na letnú turistiku na dvoch kolesách

Milujete prírodu, ale za posledný rok ste si jej krás užili naozaj málo? S prichádzajúcim oteplením a novými cestnými tretrami to môžete zmeniť. Aj na bicykli sa predsa dá načerpať v prírode množstvo pozitívnej energie.

Treba mať len správnu výbavu.

MTB prilby sú základ

Cyklistická prilba chráni cyklistu zmäkčením nárazov hlavy pri páde. Ak ste preto aktívnym cyklistom, veľa jazdíte, vaše prvé investície by mali smerovať do modernej a kvalitnej MTB prilby.

Dnes si môžete kúpiť prilbu pre akýkoľvek štýl. Cyklistické prilby sú vyrobené z najmodernejších odolných materiálov, ktorými sú penové polyméry, ktoré účinne tlmia nárazy. Ich štruktúra je podobná tvrdenej pene, no aj napriek tomu si však zachovávajú dobré vetranie a poskytujú hlave dokonalú ochranu.

Nezabudnite na pohodlné cestné tretry

Obuv na bicykel by mala byť pohodlná a pokiaľ je to možné, odskúšaná už pred túrou, aby na ceste nespôsobovala problémy. Pohodlné cestné tretry by vám mohli v tomto smere vyhovovať. To platí nielen pre profesionálov, ale aj nováčikov.

Na ceste budete vystavení nepríjemným poveternostným podmienkam a vplyvom počasia, preto by mala byť obuv odolná aj z tohto hľadiska. Nepremokavá a zároveň dobre odvádzajúca pot od chodidla.

Nezabudnite si tiež obuv vyberať aj v závislosti od ročného obdobia, aby ste v zime v letných tretrách nezmrzli. Aj keď, v zime asi toho času na bicykli moc nestrávite.

K dobrej výbave na bicykel patrí aj ochrana zraku, rúk, kolien a lakťov. Aby ste ale nepôsobili s chráničmi ako robot, skúste investovať do špeciálne vybaveného oblečenia, ktoré disponuje mnohými zaujímavými funkciami.

Ak si dáte na výbere záležať, najazdené kilometre budú sprevádzané len príjemnými pocitmi a pohodlím. Tak sa o tom presvedčte a na veloportal.sk si takéto univerzálne doplnky vyberte.

Publikované: 30. 03. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Jarmila Zábranská