Ako sa starať o svoju pokožku v letných mesiacoch?

Leto je v plnom prúde a spolu s ním prichádza aj čas, kedy musíte svojej pleti venovať zvýšenú pozornosť. Nielen zimné mesiace sú pre ženskú krásu náročným obdobím. Aj slnečné lúče a horúce dni môžu vašu pokožku poškodiť, pokiaľ sa nevybavíte letnou kozmetikou, ktorá vás pred vplyvmi ochráni.

Dodržiavajte pitný režim

V prvom rade je dôležitá hydratácia. A tú nedosiahnete len pomocou aplikácie denných krémov. Rovnako dôležité je aj dodržiavanie pitného režimu. Koľko tekutiny by ste denne mali vypiť? Výpočet je jednoduchý - na 1 kilogram váhy pripadá približne 40 ml vody.

Nezabúdajte na správnu kozmetiku

Medzi kúsky, ktoré by ste jednoznačne mali používať, patrí denný krém. Denný krém si vyberte podľa typu pleti. Iný krémy sa hodí pre ženy so suchou, iný s mastnou pleťou. Každopádne, pozorne si preštudujte, čo denný krém obsahuje. Kvalitnejšie kúsky hydratujú a ochránia vás tiež pred slnkom. Skvelým kúskom do výbavy je tiež aloe vera gél, ktorý je univerzálny a multifunkčný. Dokáže vám poskytnúť prvú pomoc, napríklad po dlhšom pobyte na slnku.

Radšej sa neopaľujte veľa

Všetkého veľa škodí. A rovnako to platí aj so slnením. Nielenže prilišné opaľovanie nie je zdravé, no ani to pekne nevyzerá. Navyše, pokožka, ktorá je preslnená tiež rýchlejšie starne. Pokiaľ sa vám ale zamatovo snedá pleť páči, nemusíte zúfať. Zachraniť vás môže samoopaľovanie. Kvalitná samoopaľovacia kozmetika poteší aj ženy, ktoré doposiaľ nemali čas opáliť sa.

Pozornosť venuje aj svojim perám

Mnohé ženy zanedbávajú starostlivosť o svoje pery. Tie sú potom vysušené a praskajú, čo vôbec nevyzerá pekne. O pery by ste sa mali starať rovnako ako o zvyšok pleti. Ideálne je mať po ruke balzam s UV faktorom, ktorým si ich budete pravidelne natierať. Ako sa staráte o svoju pokožku v letnom období vy? Dodržiavate tieto základné rady a robíte pre seba aj čosi navyše?

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská