Reishi, zinok a vitamín C posilnia imunitu, a nielen to

Liečivé huby sa z modernej medicíny vytratili. Vrátili sa až so záujmom o tú ázijskú. Sú považované za elixíry zdravia a vychádzajú predovšetkým z tradícií čínskej medicíny. Shiitake, Reishi, Maitake – to sú len niektoré z liečivých húb, ktoré je vhodné zaradiť do svojej stravy. Vedeli ste trebárs, že je v Japonsku huba reishi považovaná za elixír dlhovekosti? A v čínskej medicíne má dokonca prívlastok huba nesmrteľnosti? Poďte sa pozrieť, čo táto huba dokáže. Leskorka lesklá, lat. Ganoderma lucidum, nazývaná aj reishi, nie je žiadna chutná huba. Je to vlastne drevokazná huba, tvrdá, drevitá, s horkou chuťou. V bežnej podobe je nepožívateľná. Našťastie si reishi kúpite ako výživový doplnok. Dováža ho k nám Happy Trade. Jedná sa o kvalitný český produkt REISHI + Zinok a vitamín C. Predáva ho Greenlike.sk.

Prečo užívať reishi?

Huba reishi je v tradičnej čínskej medicíne cenená predovšetkým vďaka svojej schopnosti aktivovať imunitný systém. To sa hodí nielen ako ochrana pred chrípkou a ďalšími respiračnými ochoreniami. Dobre fungujúci imunitný systém dokáže poraziť aj omnoho zákernejšie choroby. Huba reishi má schopnosť napomáhať funkcii obehovej súpravy, posilňuje fungovanie ľadvín a znižuje cholesterol. Stále to však nie je všetko. Reishi má schopnosť spomaľovať starnutie organizmu. Práve kvôli týmto antiageing vlastnostiam je tak cenená. Podporuje tiež funkcie mozgu. Pomáha k lepšej koncentrácii a skvalitňuje spánok.

Čo dokážu ďalšie liečivé huby?

Nielen reishi je cenenou liečivkou medzi hubami. Aj shiitake je považovaná za booster imunity a taktiež za afrodisiakum. Huba maitake je zas bojovníkom proti toxínom a taktiež nadváhe. Možná by stálo za to nehádzať len hríby do kapustnice a bedľové rezne na olej. Vyskúšajte trebárs reishi a zvýšte šancu na svoje dožitie.

Publikované: 14. 11. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská