4 tipy na zachovanie krásy aj v pokročilejšom veku

Či už sa na vašej pleti objavujú prvé vrásky alebo ste v najlepšom veku, každá z nás rieši svoj zovňajšok. Pleť na nás prezradí, ako sme sa o seba celý život starali, preto je dobré ju podporiť zopár výživovými doplnkami. Doplnkov je veľké množstvo, aké by vám teda nemali uniknúť?

Zaostrite na kolagén

Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá zaisťuje pevnosť a pružnosť našej pleti. Aj keď si telo kolagén vyrába samo, s pribúdajúcimi rokmi kolagén ubúda, preto ho treba postupne dopĺňať. Na trhu je veľké množstvo produktov v rôznych formách, preto si vyberte tú najlepšiu variantu práve pre vás. Dobrému menu sa teší napríklad Skinny kolagén. Viac vám o ňom prezradí táto Skinny recenzia. Radek z Ecoblogu má so Skinny skúsenosť a podelil sa o ňu s čitatelia do posledného detailu.

Doplňte vitamíny

Absencia vitamínov sa môže nepríjemne prejaviť. Napríklad nedostatok vitamínu B môže zapríčiniť zvýšené mastenie kože, vitamín E zase prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Dôležitý je aj vitamín C, ktorý je skvelým pomocníkom a prispieva k spomaleniu starnutia pleti, zjednocuje tón pleti alebo napomáha k tvorbe kolagénu.

Vyskúšajte zinok

Tento minerál má na našu pleť blahodarné účinky. Zinok predchádza upchatým pórom, je teda ideálnym pomocníkom v boji proti akné. Prirodzene ho nájdeme v šošovke či cíceri, avšak pokiaľ týmto potravinám príliš neholdujeme, výživové doplnky sú pre nás skvelou voľbou.

Ospevovaná kyselina hyalurónová

Táto veľmi skloňovaná látka je v kozmetickom priemysle číslo jedna. A úplne právom. Prispieva totiž k hydratácii pleti a vďaka tomu sa aj rýchlejšie regeneruje. Vekom ale kyseliny ubúda, preto ju treba dopĺňať, a to ako vo forme výživového doplnku, tak v kozmetike. Keď naše telo trpí, je potrebné ho adekvátne vyživiť. Preto sa nebojte pozrieť na ďalšie možnosti a postarajte sa o svoje telo čo najlepšie.

Publikované: 26. 10. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská