4 veci, ktoré ste chcela vedieť o vlasových příčescích

Vlasové príčesky sú skvelá vec. Okamihu vráti sebavedomie ženám, ktoré sú nespokojné so svojím účesom. Jemné alebo riedke vlasy nevyzerajú práve pekne, nemajú žiadny objem, pôsobí unavene. Ak máte podobné trápenie, začnite vážne uvažovať o príčesku. Prinášame vám odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa týchto doplnkov týkajú.

Chcela by som príčesky nosiť stále, ktoré sú pre mňa najvhodnejší?

Ak ste so svojím účesom nespokojná natoľko, že by ste chcela príčesok nosiť denne, vyberte príčesky pre trvalé nosenie, ktoré vám aplikuje skúsená kaderníčka. K vašim vlasom sú oveľa šetrnejšie než clip-in príčesky. Tie sa hodia skôr na občasné nosenie, keď chcete spestriť svoj vzhľad.

Nie sú príčesky vo vlasoch spoznať?

Keď investujete väčšiu sumu a kúpite si príčesky z pravých vlasov, verte, že nikto nič nespozná. Zaujímavé kúsky nájdete v ponuke Oxy príčesky. Umelé vlasy sú spoznať na dotyk, tie najlacnejšie dokonca aj na pohľad. Nedosiahnete s nimi tak skvelého efektu, preto radíme, aby ste příčeskům venovala radšej viac peňazí.

Ako sa o príčesky správne starať?

Príčesok pred každým použitím rozčešte, aby vyzeral pekne. Zhruba raz za mesiac ho umyte, najlepšie v umývadle teplou, nie horúcou vodou. Frekvencia umývanie závisí predovšetkým na tom, ako často príčesok nosíte. Používajte špeciálne výživnú kozmetiku, ktorá ho udrží pružný a lesklý. Príčesok si nikdy nenechávajte vo vlasoch cez noc. Jednak by sa mohol poničiť, jednak by ste škodila svojim vlasom. Ukladajte príčesok vždy do krabičky. Vďaka správnej starostlivosti vydrží až dva roky.

Môžem príčesok žehliť?

Žehličku aj kulmu môžete používať tak, ako ste zvyknutá. Nezabudnite však na ochranný sprej, ktoré príčesok aj vaše vlasy ochráni pred vysušením.

Publikované: 23. 01. 2020

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská