TOUS – to sú šperky plné emócií

Keď v roku 1920 otvorili Salvator Tous Blavi a Teresa Ponsa Mas malé hodinárstvo, rozhodne netušili, že ich firma bude o sto rokov pozdejšie veľkým klenotníckym gigantom zamestnávajúcim viac ako 3000 zamestnancov po celom svete. Ďalším míľnikom v histórii rodiny a súčasne značky TOUS je rok 1965, kedy sa vezmú Salvator Tous a Rosa Oriol, ktorá neskôr, v roku 1970, otvorí v hodinárstve svoj ateliér a začne personalizovať niektoré šperky. Charakteristický medvedík sa ako symbol značky objavuje v roku 1985. Je začiatkom expanzie tejto barcelonskej značky do zahraničia a so značkou už trvalo zostáva. Dnes sú do biznisu zapojené všetky štyri dcéry Salvatora a Rosy, a firma tak stále zostáva rodinným podnikom. Od roku 2000 značka okrem hodiniek a šperkov ponúka aj sortiment vlastných kabeliek a značkových módnych doplnkov. Otváranie obchodov v Českej republiky je výsledkom poslednej expanzie značky, ktorá s úspechom preniká na stále ďalšie a ďalšie trhy.

Šperky TOUS v e-shope aj v štyroch predajniach

Na Slovensku šperky TOUS zatiaľ naživo okúzľujú iba Bratislavu. Predajne nájdete v AuPark, v Eurovea, v Avion Shopping Park a OC Centrál. Vďaka e-shopu si však krásu týchto šperkov môžeme užívať aj v tom prípade, keď v Bratislave nebývame, a ani sem často necestujeme. Práve v e-shope najjednoduchšie získame prehľad o kompletnom sortimente a určite sa veľmi rýchlo pre túto značku nadchneme.

Šperky TOUS majú mladistvého ducha

Existujú šperky, ktoré sú očividne konzervatívne, príliš tradičné a kvôli tomu pôsobia zastaralo. To rozhodne nie je prípad TOUS. Klenoty tejto značky majú doslova omladzujúce účinky. Mimo iné za to môže aj tak trochu infantilný motív medvedíka. To ale myslím v pozitívnom slova zmysle. Tento symbol detstva dáva šperkom TOUS mladistvú energiu a tá sa potom prenáša aj na nás.

TOUS už pre bábätká

Takto krásne a symbolické šperky nám samozrejme závidia aj naše deti. Nie je sa čomu diviť. Uhrančivý medvedík sa musí páčiť nielen našim malým parádniciam. A tak značka TOUS myslí aj na naše deti. Medvedík TOUS ich môže sprevádzať ako prívesok na cumlíku, na ich prvom príbore, na nočnej lampičke keď poprvé samé zaspávajú, ale aj na peračníku počas ich prvého školského roku. A samozrejme kedykoľvek na nádherných detských šperkoch či hodinkách. Už ste vymysleli darček ku krstinám? Náušničky alebo prívesok s medvedíkom sú krásnym a hodnotným darčekom.

Dizajn šperkov, ktorý si zamilujete

Dizajnéri značky chŕlia uhrančivé nápady, ktoré nejde nemilovať. Veľkým hitom sú strieborné a zlaté šperky s čiernym ónyxom. Značka sa obecne nebojí pracovať s čiernou a šperky v kombinácii čierna, ružové zlato a biela perla sú skutočne neopakovateľné. Značka na svojich šperkoch ponúka tradičné aj netradičné materiály, perly aj polodrahokamy. Jednoduchý dizajn a neuveriteľné množstvo rôznych nápadov s motívom tradičného TOUS medvedíka robia značku nezameniteľnou a milovanou. Určite si ju zamilujete aj vy.

Publikované: 30. 08. 2019

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská