Jazdíte na motorke? Vyberte si štýlovú kvalitu

Pri jazde na motorke sú na odev kladené vysoké nároky. Dôležitý je nie len moderný a príťažlivý vzhľad, ale aj kvalita a odolnosť. Poradíme vám, čo patrí k výbave motorkára a ako vyberať.

Ako vyberať moto oblečenie

Pri kúpe moto oblečenia vyberajte kvalitu. Lacná výbava z nekvalitných materiálov dlho nevydrží. Každý kúsok vyskúšajte, aby dobre sedel. Pozor! Bundu aj nohavice skúšajte po sediačky. Nezabudnite predpažiť ruky, aby ste zistili, ako vám bude bunda sedieť pri riadení motorky. Prezrite si aj zapínacie mechanizmy. Musia fungovať bezchybne. Dôležité je tiež uzatváranie vetracích otvorov, ktoré v teplom počasí otvoríte a naopak. Môžete si vybrať samostatnú bundu a nohavice alebo dvojdielnu kombinézu. Pri výbere moto oblečenia je z materiálov najvhodnejšia koža. Je odolná, dlho vydrží a okrem toho perfektne vyzerá. Vhodné sú tiež moderné textílie, ktoré za kvalitami kože v ničom nezaostávajú. Dôležité je najmä, aby ste kupovali moto oblečenie od skúseného výrobcu s dobrým renomé.

Na čo ešte prihliadať?

Pri výbere výbavy na motorku je dôležitá ergonómia. V prípade pádu tiež oceníte všité ochranné protektory moto oblečenia. Nezabudnite na rukavice. Pri skúšaní skontrolujte, či sú dostatočne dlhé na to, aby uzatvorili rukávy na bunde. Nenahrádzajte ich obyčajnými koženými rukavicami. Tie nie sú vybavené potrebnými chráničmi, ktoré vás ochránia pri páde. Nezabudnite na kvalitné topánky a spodné moto oblečenie. Zvoľte funkčné prádlo. Vyrába sa z priedušného a poddajného materiálu a má výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Prilby na motorku

Bez prilby na motorku nesadajte. Ochrana hlavy je pri jazde veľmi dôležitá. V prípade havárie vám môže zachrániť život. Kvalitná prilba na motorku chráni tvár aj hlavu po celom obvode. Nevyhnutnosťou sú vetracie otvory. Výhodou je napríklad zaťahovacia slnečná clona a vyberateľná podšívka. Moderné materiály sa vyznačujú tiež úpravou proti vlhkosti a zápachu.

Publikované: 29. 01. 2019

Kategória: Auto/moto

Autor: Jarmila Zábranská