Prečo vyraziť obytným autom na Ukrajinu?

Ukrajina je bezpochybne jednou z krajín, ktorá nepatrí medzi klasické výletné destinácie Slovákov. Na jednej strane je to pochopiteľné, na druhý pohľad prichádza našinec oveľa. Aj na Ukrajine sú krásne miesta, architektonické skvosty, nevšedné ľudové zvyky a samozrejme dychberúca príroda. Pre mnohých je kultúra krajiny zaujímavá, blízka i vzdialená. Vyraziť do krajiny cez cestovku nie je pravé dobrodružstvo, ale ísť obytným autom na Ukrajinu zvládne každý solídny vodič. Vďaka vlastnému spôsobu dopravy uvidíte oveľa viac, než by ste čakali.

Cestujte na vlastnú päsť

Do búrlivou históriou opradenej krajiny môžete vyraziť letecky, autobusom, vlakom, ale najlepšie je to obytným vozom. Hoci sa vám môže zdať tento spôsob cestovania riskantný, opak je pravdou. Vzdialenosť Bratislava – ukrajinské hranice je asi 530 km. Akonáhle dorazíte na Ukrajinu, nebudete zháňať ubytovanie ani prenájom automobilu. Byť mobilný je totiž na Ukrajine veľmi dôležité. Len tak sa dostanete aj k tým najzapadnutejším pamiatkam. Na hraničných priechodoch očakávajte bežnú kontrolu, len pamätajte na to, že nesmiete vyvážať mäso, mliečne výrobky. Pozor si dajte na prevoz alkoholu a cigariet, mali by ste zbytočné problémy.

Ukrajina vás uchváti

Vyjdite obytným autom na Ukrajinu a spoznajte krásy Kryme na vlastnú päsť. Verte, že práve čiernomorské pobrežie patrí k najromantickejším. Piesočné koberce vás uchvátia rovnako ako vodné športy a rybárčenie. Zakarpatie nabáda k turistike, cyklistike a poznaniu panenskej prírody. Tunel lásky, železničná trať vysadená stromami pri meste Klevan, uhranie večných romantikov. V každom prípade sa vydajte do Karpát, k rieke Dneper, do Kyjeva a Ľvova.

Nezmeškajte najlepší termín!

Prenájom obytného vozidla nie je dnes žiadny problém. Stačí si rezervovať termín, vybrať si ideálne vozidlo a zoznámiť sa s podrobnými informáciami o Ukrajine. Cestovanie obytným vozom je stále populárnejšie. Akonáhle ho raz okúsite, budete vedieť prečo!

Publikované: 11. 02. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská