Skladacie prepravky zjednodušujú manipuláciu pri logistike a šetria firmám náklady

Každá firma, ktorá skladuje a prepravuje svoj tovar, ocení možnosti, ktoré uľahčia manipuláciu a zefektívnia logistiku. Takým malým a súčasne veľkým pomocníkom sú malé skladacie prepravky. Malé skladacie prepravky dokážu byť nápomocné v celom rade automatizovaných procesov, ale nenahraditeľné sú predovšetkým v poľnohospodárstve a potravinárstve. Firma Schoeller Allibert vyrába plastové skladacie prepravky, ktoré rozmermi aj nadštandardnými vlastnosťami prispôsobuje vyvíjajúcim sa potrebám týchto podnikateľských odvetví. Prepravky umožňujú pohodlnú manipuláciu, čím dokážu uľahčovať prácu zamestnancov a šetria personálne náklady. Vďaka stohovateľnosti sú úsporné pokiaľ ide o priestory pri skladovaní a preprave. Z rovnakých dôvodov oceníte možnosť prepravku zložiť, keď je v pohotovostnom režime, prázdna, a čaká na svoje ďalšie použitie. Sú bezpečné, takže chránia pri preprave aj tovar, ktorý sa v nich preváža. V potravinárstve a poľnohospodárstve dokážu dokonca udržovať výrobky dlhodobo čerstvé. Sú opakovane použiteľné a jednoducho umývateľné. Tým opäť znižujú náklady, ale súčasne idú s trendom trvalo udržateľného rozvoja a ekológie. Na konci svojej životnosti sú plnohodnotne recyklovateľné.

V akých odvetviach sa plastové malé skladacie prepravky využívajú najčastejšie?

· V potravinárskom priemysle, · v poľnohospodárstve, · pri rôznych automatizovaných procesoch, · v priemysle pre skladovanie a prepravu malých súčiastok, · v automobilovom priemysle.

Sortiment malých skladacích prepraviek

Malé skladacie prepravky Schoeller Allibert tvoria niekoľko produktových skupín, z nich najrozsiahlejšou je skupina Prelog. Malé skladacie prepravky bývajú s pevnými stenami, s perforovanými ventilačnými stenami, ktoré prepravky súčasne odľahčujú, môžu byť bez veka alebo zatváracie. Podľa typu ponúkajú rôzne možnosti manipulácie a taktiež rôzne možnosti značenia obsahu prepraviek, ktoré opäť uľahčuje celý logistický proces firiem. Všetky sú stohovacie.

Publikované: 03. 10. 2019 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Biznis a financie

Autor: Jarmila Zábranská