Chcete schudnúť do plaviek? Pridajte do stravy chróm a snažte sa nestresovať

Prvú vlnu snahy schudnúť, tú ktorá súvisí s našimi novoročnými predsavzatiami, máme za sebou. Druhá nastáva vo chvíli, keď sa začne otepľovať a my si prestávame byť isté, že dostaneme tento rok odvahu vyzliecť sa do plaviek. Ako sa zbaviť nadbytočných kíl a schudnúť do plaviek? Tradičným pomocníkom býva chróm.

Zbavte sa chuti na sladké

Chróm je stopový prvok, ktorý sa nachádza prirodzene v rybách a v hydine, obilných klíčkoch, celozrnných potravinách, tiež v tmavom cukre a v melase. Má schopnosť podporovať vstrebávanie cukrov bunkami a udržuje optimálnu hladinu cukru v našej krvi. To všetko prispieva k tomu, že v nás účinne potlačuje chuť na sladké a to je ten hlavný dôvod, prečo sa považuje za obľúbeného pomocníka pri chudnutí. Množstvo chrómu v prirodzenej strave však pre naštartovanie procesu chudnutia nestačí. Naviac sa chróm prípravou potravín často degraduje. Dokonca naša chuť na sladké môže byť spôsobená deficitom chrómu. Ten sa prejavuje aj depresiami, podráždenosťou, únavou a bolesťami hlavy. Môžeme mať tiež vysoký obsah cukru v krvi. Možnosťou, ako si upraviť hladinu chrómu a tým znížiť svoje chute na sladké, je užívať chróm ako doplnok stravy. Nepotrebujete žiadne predražené výrobky. Tradičným výrobcom doplnkov stravy za výborné ceny je česká spoločnosť Naturvita (na Slovensku firmu zastupuje Happy Trade). Tablety s chrómom, v efektívnej kombinácii so zinkom a vitamínom B6, kúpite ako doplnok stravy pod názvom Chrom-Combi 60tab. Objednáte ho v e-shope Greenlike.sk.

Častou príčinou nášho priberania na váhe je stres

Stres vedie k syndrómu prejedania sa, ale aj k chutiam na sladké. Kvôli stresu máme nekvalitný spánok, čo opäť prispieva k zvyšovaniu hmotnosti. Riešením je začať užívať doplnok stravy proti stresu. Účinnými rastlinami v podobných produktoch bývajú valeriána lekárska, vitania uspávajúca či rozchodnica ružová. Všetky tri ich nájdete vo výživovom doplnku Naturvita – Antistres 60 tab. TIP: Pripravte na leto aj svoje vlasy, pokožku a nechty. Vyskúšajte osvedčený doplnok stravy Biosil.

Publikované: 10. 05. 2021 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská