Každodenná starostlivosť o suchú pleť

Problémy so suchou pokožkou sú jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich komplikácií. Síce sa môže zdať, že ide o nenáročný problém, avšak i suchá pokožka a pleť na tvári vedia byť nepríjemnosťou. Dodržiavaním pravidelnej každodennej rutiny v rámci starostlivosti o pleť dokážete veľkú časť problémov eliminovať. Suchá pokožka je spôsobovaná nedostatkom prírodných olejov. Máte svoje tipy ako sa starať o suchú pleť? Inšpirujte sa aj tými našimi.

Ranné čistenie tváre

Rutina starostlivosti o pleť by mala každé ráno začínať dôkladným vyčistením pleti. Ak vás trápi suchá pleť, je vhodné používať jemné a hydratačné čistiace produkty na tvár. Ideálne sú produkty s obsahom zvlhčujúcich prísad, vitamínu E, glycerínu, či kyseliny hyalurónovej. Nebojte sa siahnuť ani po produktoch prírodnej kozmetiky.

Hydratačný pleťový krém

Proces dôkladného vyčistenia pleti si vyžaduje aj opätovnú hydratáciu použitím vhodného hydratačného krému. Aj v prípade hydratačného krému je odporúčané siahnuť po produkte s obsahom hydratačných zložiek. Krém je ideálne nanášať na pleť niekoľko minút po umytí tváre, keď je ešte pleť vlhká.

Večerné odlíčenie make-upu a nočné masky

Odstránenie celodenného líčenia je rovnako významné ako ranné čistenie pleti. Ísť si večer ľahnúť bez dôkladne očistenej pleti od nečistôt a zvyškov make-upu nie je pre našu pleť absolútne zdravé. V prípade, že po odlíčení pleti používate aj čistiaci prostriedok, odporúčame používať ten istý ako v prípade ranného čistenia pleti. Aspoň jedenkrát do týždňa zaraďte do svojej rutiny aj masku na tvár, ktorú necháte pôsobiť počas celej noci.

...a pár ďalších tipov na záver

Ak cítite, že je vo vašom domácom prostredí alebo v kancelárií suchý vzduch, vyskúšajte do priestoru umiestniť interiérový zvlhčovač vzduchu. V prípade, že bojujete so suchou pleťou, vyhnite sa produktom obsahujúcim alkoholy a pridané vône. Penové čistiace produkty na tvár môžu suchej pleti spôsobovať ešte väčšie vysúšanie a podráždenie. Na suchú pokožku ideálne využívajte pleťové čistiace prostriedky krémových alebo gélových typov.

Publikované: 18. 03. 2021

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská