Zbavte sa zbytočných chorôb!

Najmä počas jesenných mesiacov, ale aj počas celého roka nás trápia všelijaké choroby. Najčastejšie je to prechladnutie. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, teplota sú typickými príznakmi. Tieto choroby nás vedia poriadne potrápiť. Týmto chorobám sa však dá niekedy čiastočne predísť. Počas chorôb nemôžete robiť veci, ktoré potrebujete, alebo chcete robiť. Chorobám sa dá predísť, najmä ak máte dobrú imunitu. Tú si viete posilniť a predísť tak niektorým chorobám. Ako si jednoducho zlepšiť imunitu?

Ako si zlepšiť imunitu?

Ak chcete predísť zbytočným chorobám, je dôležité dodržiavať hygienu a posilňovať imunitu. Základy hygieny sa učia už takmer v materskej škole a každý ich ovláda. Nie vždy nás však len hygiena vie udržať zdravých. Čo tak imunita? Tá je pre správne fungovanie veľmi potrebná. Niekto môže mať imunitu silnú, niekto slabšiu. Ak máte slabšiu imunitu, nestrachujte! Imunita sa dá posilniť. Práve vitamín D3 .zabezpečuje správne fungovanie imunitného systému. Prítomnosť vitamínu D3 je nevyhnutnou podmienkou pre príjem vápnika a fosforu z potravín, jeho transport do krvi a mnoho ďalšieho. Vitamín D3 vieme prijať z UV žiarenia. No ako človek postupne starne schopnosť syntetizovať vitamín D3 sa vytráca. Tento vitamín je potrebný aj pre správnu tvrdosť kostí. Ak máte málo vitamínu D3, máte vyššie riziko na zlomeninu, pretože kosti pomaly pri nedostatku vitamínu D3mäknú. Tablety vitamínu D3 sú dobrou voľbou pre rýchle doplnenie tohto vitamínu.

Prečo užívať vitamíny?

Vitamíny sú výborným zdrojom látok, ktoré nás udržujú zdravé. Každý vitamín účinkuje v tele inak. Niektoré bojujú proti únave, iné zase posilňujú imunitu. Sú preto v našom tele potrebné. Na druhú stranu, netreba to s vitamínmi preháňať. Treba dodržiavať vhodné množstvo, ktoré je uvedené pri danom type vitamínu. Predávkovanie vitamínmi, môže niekedy spôsobiť problémy, ktorým je lepšie sa vyvarovať. Nečakajte! Zlepšite si imunitu a nedovoľte chorobe, aby vám pokazila plány!

Publikované: 18. 09. 2020 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská