Zoznámte sa s populárnymi olejmi v kozmetike: tea tree, arganový a ricínový olej sú nenahraditeľnými

Prírodné oleje sú obľúbenou súčasťou kozmetickej výbavy mnohých žien. Obsah niektorých v kozmetických výrobkoch ich okamžite predurčuje zažiť predajný úspech. Mnohé oleje už zažili svoju „minútu slávy“, ale sú aj také, ktoré stoja na piedestálu dlhodobo a nechystajú sa z neho odísť. Poďme si tri z týchto olejov predstaviť: arganový olej, ricínový olej a tea tree olej.

Arganový olej je považovaný za elixír krásy

Arganový olej má povesť doslova zázraku pre pleť, vlasy a nechty. Tento prírodný elixír krásy je bohatý na vitamín E, esenciálne mastné kyseliny, aj antioxidanty. Je takmer synonymom pre prírodný prostriedok na vyhladenie vrások a antiageing účinky sa mu prisudzujú aj pokiaľ ide o jeho pôsobenie v ďalších oblastiach. Efektívne omladzuje bunečné štruktúry a regeneruje. Pleť hydratuje, a aj keď ide o olej, zbavuje ju nadbytku kožného mazu. Má schopnosť podporiť tvorbu kolagénu a elastínu v pokožke. Je pomocníkom aj pri rôznych problematických stavoch pokožky, ako je akné, lupienka či ekzém. Ak hľadáte skvelý olej pre vlasy, má arganový olej tú najlepšiu povesť. Je schopný prekrviť vlasové korienky a vďaka tomu naštartovať rast kvalitnejších vlasov so zosilnenou štruktúrou. Pomáha proti nekvalitným končekom vlasov a lieči aj problémy vlasovej pokožky. Rovnako pozitívny účinok má aj na riasy a obočie. Regeneruje taktiež nechty a pokožku v ich okolí.

Nebojte sa ricínového oleja

Mnohí máme pred ricínovým olejom rešpekt. Pri vnútornom užití je totiž jedovatý. Ale kto mu dá šancu v podobe kozmetického oleja, tomu sa prejavená dôvera vráti v krásnej a zdravej pokožke, kvalitných vlasoch a nechtoch. Jeho prospešnosť je porovnateľná práve s arganovým olejom. Aj on je bohatý na vitamín E. Obsahuje tiež zaujímavý kokteil minerálov a bielkoviny. Má schopnosť ovplyvňovať hydratáciu pleti tým, že vodu uzavrie v pokožke. Je ochranou proti predčasnému starnutiu a regeneruje už existujúce nedostatky pleti: jazvy, strie aj ekzémy. Veľmi zaujímavé je jeho pôsobenie na bradavice. Natierajte ich dvakrát denne a postupne by vám mali zmiznúť. Nekvalitné riasy, obočie a vlasy – aj s týmito neduhmi ricínový olej pomáha. Ideálne je teplý ricínový olej vtierať do pokožky obočia, či dávať na končeky vlasov. Zmena je po čase naozaj viditeľná. Takže, dáte mu šancu?

Tea tree olej má dezinfekčné aj repelentné účinky

Olej z austrálskeho čajovníku je ďalším zázrakom prírody. Jeho výrazná vôňa nie je pre každého príjemnou, ale práve vďaka tomu funguje aj proti nepríjemnej vši detskej. Takže pokiaľ potrebujete ochrániť dieťa pred nákazou v škôlke či v škole, tea tree olej aplikovaný do vlasov vie pomôcť, pretože má repelentné účinky. Dokonca aj na blchy. Takto sa používa u psov, koní a oviec. Nie je to však jediný pozitívny účinok tea tree. Pomáha s podráždenou pokožkou, lieči akné, lupy aj strie. Je prírodným dezinfekčným a antibakteriálnym prípravkom. TIP: Poznajte tieto populárne zložky kozmetiky na vlastnej koži. Siahnite po kvalitných prírodných olejoch. Nájdete ich v kozmetických prípravkoch na Notino.sk.

Publikované: 08. 03. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská