Ako rozšíriť povedomie o svojej firme a získať viac zákazníkov? Zaregistrujte svoju značku!

Konkurencia na trhu je dnes obrovská. Najmä v posledných dvoch rokoch, keď svet bojoval s pandémiou koronavírusu, sa mnohí podnikatelia presunuli na internet, čím sa už aj tak presýtený trh ešte viac zväčšil. Ak sa vám v podnikaní darí a podarilo sa vám vybudovať známu značku, môže sa stať, že niekto začne na vašej značke parazitovať a označovať ňou svoje podradné výrobky, čím vám nielen pokazí povesť, ale aj vás pripraví o zisky. Našťastie existuje riešenie.

Získajte právnu ochranu pre svoju značku

Ak ste vytvorili produkt alebo službu, ktorú chcete uviesť na trh, musíte sa uistiť, že vám nikto neukradne značku. . Registrácia ochrannej známky je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť - dáva vám výhradné právo používať vašu značku. Je to tiež účinný spôsob, ako o sebe dať vedieť svetu a ukázať, že váš sortiment má naozaj zmysel. Takisto sa vyhnete tomu, aby niekto zneužil vašu značku a zničil vašu povesť, čo je ďalšia výhoda pre vašu firmu.

Môžete sa chrániť globálne

Ak sa rozhodnete zaregistrovať ochrannou známku, môžete svoju značku právne chrániť nielen na Slovensku, ale aj rozšíriť svoj dosah do rôznych ďalších krajín, v ktorých chcete pôsobiť. Alebo sa môžete rozhodnúť pre registráciu pre celú Európsku úniu. Ochrannú známku si môžete zaregistrovať sami na Úrade priemyselného vlastníctva alebo sa môžete spoľahnúť na spoločnosti, ktoré sa na túto činnosť špecializujú a všetky formality súvisiace s ochrannou známkou vybavia za vás - ušetríte si tak nielen veľa času, ale aj starosti s rôznym papierovaním. Ochranná známka vám poskytne ochranu na 10 rokov, pred uplynutím tohto obdobia musíte požiadať o jej predĺženie. Ak to teda so svojím podnikaním myslíte vážne a chcete ho prezentovať zákazníkom, určite by ste mali zvážiť registráciu ochrannej známky. Je to jedinečný spôsob, ako mať absolútnu kontrolu nad svojím podnikaním a zbaviť sa zbytočných starostí.

Publikované: 02. 04. 2022

Kategória: Biznis a financie

Autor: Jarmila Zábranská