Čo je ohrievacie teleso do práčky a ako funguje

Ohrievacie teleso práčky je dôležitou súčasťou týchto moderných a v domácnosti nevyhnutných zariadení. Je zodpovedné za ohrev vody používanej v pracom cykle na požadovanú teplotu. Ohrievač je zvyčajne umiestnený vo vnútri bubna práčky a funguje tak, že ohrieva vodu, ktorá do nej vstupuje.

Čo by ste mali o ňom pred jeho výberom vedieť?

Elektrický ohrev v práčke

V práčkach sa používajú rôzne spôsoby ohrevu. Môže ísť o elektrické vykurovacie teleso, ponorný ohrievač alebo ich kombináciu. Elektrické ohrievacie teleso do každej práčky je najbežnejšie používaným typom. Zvyčajne je teleso umiestnené vo vnútri bubna a používa sa na rýchle ohriatie vody pri jej vstupe do práčky.

Ohrievač je pripojený k elektronickej riadiacej doske, ktorá kontroluje teplotu vody. Tá sa zvyčajne nastaví na požadovanú teplotu a ohrievač podľa nej vodu ohrieva. Počas používania vody ohrievač zisťuje teplotu a podľa toho ju upravuje, aby udržiaval požadovanú úroveň počas celého procesu prania. Ponorný ohrievač je zariadenie, ktoré sa umiestňuje do prívodnej hadice vody do práčky a používa sa na ohrev vody pred jej vstupom do práčky.

Ohrievacie telesá sú súčasťou každej modernej práčky

Funkcia ohrievacieho telesa je dôležitá pri zabezpečovaní optimálneho fungovania práčky. Bez neho by práčka nedokázala vodu dostatočne ohriať, čo by ovplyvnilo jej prací výkon. Jednoducho povedané dobré ohrievacie teleso Bosch zabezpečí potrebnú teplotu vody na pranie, aby bolo vaše oblečenie čisté.

Je dôležité zabezpečiť, aby bol ohrievač v dobrom technickom stave, pretože iba tak sa zabezpečí efektívna prevádzka práčky. Samozrejme aj ohrievacie teleso sa časom opotrebuje a po jeho výmene môže pračka opäť bez problémov fungovať. V prípade zistenia poruchy, teda zistenia že práčka nezohrieva vodu, je vhodné obrátiť sa na servis, alebo si objednať teleso a vymeniť ho svojpomocne. Mali by ste si však byť istý, že problém je práve v ňom.

Publikované: 30. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Petra Horská