Tradičná tlač má uplatnenie aj v digitálnej dobe

Doba papierová rozhodne nie je za nami. Naopak. Rôzne moderné tlačové technológie, aj ich prijateľná cena, väčšiemu využívaniu tlače ešte viac nahrávajú. Vrátane ďalších pridaných služieb. Moderné tlačové centrá dnes ponúkajú celú škálu služieb pre firmy aj súkromné osoby. Zviažu vám štandardne diplomovú prácu aj iné dokumenty pomocou hrebeňovej väzby, vytlačia maturitné oznámenia, vyrobia pečiatky, plastové karty, menovky a tabuľky na dvere, vizitky, vytlačia KODAK fotografie a ponúknu aj rôzne typy tlače. V ideálnom prípade veľkoplošnej. O akú tlač máme obvykle záujem? Dobre vybavené tlačové centrum je výbornou voľbou, keď potrebujeme veľkoplošnú tlač, ale nechceme služby objednávať v žiadnej špecializovanej agentúre. Hľadáme printové centrum, kde nám vytlačia kusové aj malosériové zákazky. Táto tradičná tlač by samozrejme mala byť vo vysokej kvalite a za dobrú cenu.

Potrebujete exteriérovú tlač?

Tak to pravdepodobne oceníte firmu, ktorá tlačí ecosolventnou a latexovou technológiou. Táto tlač je odolná poveternostným vplyvom. Nielen vlhku, ale taktiež slnečnému žiareniu. Ideálne je, keď firma tlačí na kvalitné pevné a hrubé materiály, ktoré môžete použiť pre výrobu bannerov, transparentov aj na vonkajšie reklamné pútače rôznych rozmerov.

Tlač pre použitie v interiéri

Pre interiérovú tlač využívajú tlačové centrá predovšetkým atramentovú technológiu fototlače. Tlač vyniká vysokou kvalitou a verným podaním farieb. V printovom štúdiu vám vytlačia obrazy, postery, aj fotografie. Túto tlač však nie je možné použiť do exteriéru. Nie je vodostálou.

Tlačové služby pre projektantov a architektov

Špeciálnou veľkoformátovou tlačou je čiarová grafika pre farebnú tlač rôznych technických výkresov, plánov, štúdií apod. Používajú ju dizajnéri a architekti, ale aj projektanti v iných oblastiach. Možná je tiež tlač čiernobielych výkresov laserovou technológiou. Tá sa hodí predovšetkým pre elektrické schémy a tlač strojárskych či stavbárskych výkresov.

Objednajte si tlač online

Veľmi príjemnou službou je možnosť objednať tradičnú tlač online. Fotoaplikácie do interiéru, fototlač na plátno pre interiér, bannery pre exteriér aj interiér, vonkajšie aj interiérové billboardy, plagáty, postery, citylighty, podsvietené aplikácie, tapety, samolepky, farebné výkresy atramentovou tlačou, alebo čiernobiele výkresy laserovou tlačou ­– to všetko si radi necháme vytlačiť a vyrobiť na základe objednávky od svojho počítača a následne doručiť zásielkovou službou. Takto vypadajú moderné tlačové služby.

Publikované: 26. 02. 2020

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská