Potrebujete ušetriť na vykurovaní vášho interiéru? Toto vám pomôže

Ekonomická situácia sa nezlepšuje a naše výplaty nezvyšujú. To spôsobuje, že sa v mnohých činnostiach obmedzujeme. Pokiaľ sa to ale týka teplotného komfortu v interiéri, vieme vám poradiť, ako môžete ušetriť.

Stačí dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Automatická regulácia teploty

Vynikajúcou voľbou je inštalácia automatizovaného vykurovacieho systému. A pokiaľ je aplikovaný na celý dom, nebude potrebné do bytu inštalovať jednotlivé merače. Avšak, aj inštalácia samostatných meračov a regulátorov tepla na jednotlivé zdroje tepla môže pomôcť sumy za vykurovanie v novom ročnom vyúčtovaní nájomného razantne znížiť

Energeticky efektívne okná

Sú drahšie, ale neumožňujú únik drahocenného tepla cez sklo von. Ak podiel okenných otvorov predstavuje vo vašom dome alebo byte až tretinu všetkých tepelných strát, určite to bude jedno z najlepších riešení. Vyberajte však modely takýchto okien nielen na základe počtu sklenených komôr, ale aj kvalitných rámov. Dobrá správa bytových domov by vám mala v tomto smere vedieť poradiť.

Izolácia stien

Aby ste sa vyhli stratám interiérového tepla a príjemnej atmosféry, mali by ste investovať aj do kvalitnej izolácie stien. V prípade starších domov to platí dvojnásobne, tie modernejšie by už mali takýmito materiálmi disponovať.

Možností izolácie je niekoľko, záleží od klimatickej oblasti a veľkosti plochy, ktorú chcete izolovať ako aj jej charakteru.

Lacnejšími a dočasnými riešeniami môžu byť rôzne fólie, závesy, koberce alebo nové tesnenia. Chce to len trocha dôvtipu a šikovné ruky.

Publikované: 30. 03. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská