Ako sa starať o palmy

Palmový list

Hľadáte spôsob, ako zlepšiť vzhľad vonkajšej časti vášho domu? Chcete mať na dvore vtáky, včely a iné voľne žijúce zvieratá? Ak sú vhodné klimatické podmienky, palma by mohla byť skvelým doplnkom vášho pozemku

Ak žijete v oblasti s miernymi zimami, pridanie palmy k vášmu domu môže byť krásnym spôsobom, ako vylepšiť krajinu. Ak však chcete, aby prežili, je nevyhnutné vedieť, ako sa o ne správne starať. Správna starostlivosť o tieto veľké stromy si vyžaduje veľa láskyplnej starostlivosti

Pokračujte v čítaní, aby ste získali informácie o tom, ako sa správne starať o palmy na dvore

Vysádzanie a zalievanie palmy

Ak chcete zasadiť palmu, vyberte miesto, ktoré je slnečné a má dobrú drenáž. Vykopaná jama by mala byť dvakrát širšia ako koreňový bal stromu a rovnako hlboká. Ak máte v oblasti ďalšie stromy, ktoré zaberajú miesto, mali by ste kontaktovať službu na ich bezpečné odstránenie.

Po umiestnení palmy do jamy ju zasypte zeminou a dôkladne zalejte. Dbajte pritom na to, aby ste stromček zalievali pomaly a hlboko pri jeho základni.

Hnojenie palmy

Hnojenie vašej palmy je nevyhnutné pre jej zdravie a rozvoj Palmy spotrebujú veľa živín a je potrebné ich pravidelne hnojiť Používajte palmové hnojivo s kombináciou dusíka, fosforu a draslíka v pomere 2-1-1 alebo 3-1-1

Hnojivo aplikujte okolo základne dlane až po odkvapkávaciu čiaru a ďalej, ak je dlaň veľká. Uistite sa, že ste si prečítali a správne dodržali pokyny na hnojenie, pretože nadmerné hnojenie môže palmu poškodiť.

Udržiavanie palmy pri strihaní

Jedným zo základných aspektov starostlivosti o palmu je zabezpečiť jej pravidelné prerezávanie. To zahŕňa odstránenie všetkých odumretých alebo odumierajúcich listov, ako aj všetkých listov, ktoré rastú smerom dovnútra ku kmeňu. Prerezávanie palmy nielenže udrží jej najlepší vzhľad, ale tiež pomôže podporiť nový rast.

Ochrana palmy pred škodcami a chorobami

Aby ste sa o palmu správne starali a chránili ju pred škodcami a chorobami, uistite sa, že jej poskytujete správne množstvo vody. Palmy sú schopné odolávať suchým podmienkam, takže nepotrebujú hojnosť vody, ale potrebujú jej dostatok na to, aby sa ich listy nezafarbili.

Palmu zalievajte raz týždenne, ak sa nachádza v horúcom a suchom podnebí, tak aj častejšie. Okrem toho palmu každých pár mesiacov hnojte, aby ste jej dodali základné živiny, ktoré potrebuje na udržanie zdravia.

Zimovanie palmy

Jedným z najdôležitejších krokov na zabezpečenie toho, aby vaša palma prežila zimu, je dôkladné zalievanie pred poklesom teploty. Okrem toho je dôležité rozprestrieť okolo stromu vrstvu mulča, aby sa udržali jeho korene v teple. Nakoniec nezabudnite prijať opatrenia na ochranu palmy pred silným vetrom.

Naučte sa, ako sa správne starať o palmy

Aby ste zabezpečili zdravie palmy, mali by ste ju pravidelne zalievať a každých pár mesiacov hnojiť. Okrem toho by ste mali strom každých pár mesiacov orezávať, aby ste sa zbavili odumretého lístia. Ak podniknete potrebné kroky na správnu starostlivosť o palmu, zostane zdravá po mnoho rokov.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, navštívte našu webovú stránku, kde nájdete najnovšie rady a trendy.

Publikované: 07. 03. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská