Vyberte si kvalitné tmely alebo dobré škárovačky

Škárovacie hmoty a tmely sú neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o obklady v rôznych prostrediach. Môže to byť obklad v kúpeľni, kuchyni, obývačke, na terase, ale aj v bazéne – každý z nich si vyžaduje iný prístup, keďže na ne pôsobia rozdielne vplyvy. Škárovačky a tmely od spoločnosti Mapei vám s týmto vedia pomôcť.

Skúste škárovačky

Škárovanie, tiež známe ako špárovanie, je proces vďaka ktorému je obklad v rôznych prostrediach odolnejší, takže dlhšie vydrží v dobrej kvalite. Základom škárovania je kvalitná škárovacia hmota, ktorá bude vypĺňať medzery medzi jednotlivými dlaždicami. Asi najpopulárnejšou možnosťou je špeciálna cementová škárovacia hmota, ktorá sa dá využiť v rôznych prostrediach a proces jej použitia je pomerne jednoduchý. Mapei ponúka niekoľko druhov škárovacej hmoty, z ktorých každý má iné vlastnosti. V ich ponuke nájdete základnú, antibakteriálnu, hmotu zameranú na výdrž farby a tiež škárovaciu hmotu do exteriéru, ktorá je odolná aj voči zaťaženiu autami

Použite univerzálne tmely

Tmely tiež slúžia na zvýšenie odolnosti obkladov, avšak na rozdiel od škárovacej hmoty sa zameriavajú na ochranu pred chemikáliami alebo mastnotou a nie mechanickým poškodením. Mapei má vo svojej ponuke tri tmely, ktoré výborne poslúžia do všetkých prostredí. Prvé dva sú určené hlavne do interiéru. Rozdiel medzi nimi spočíva v materiáli použitom na obklad. Na prírodný kameň a mramor je univerzálny tmel, ktorý neobsahuje látky znehodnocujúce tento materiál. Tretí z tmelov od Mapei je určený do vonkajšieho prostredia, takže je prispôsobený tomu aby vydržal aj v náročnejších podmienkach. Všetky tmely sa predávajú v rôznych farbách, aby sa dali pekne zladiť s obkladom. Okrem toho obsahujú aj zložky zabraňujúce rastu plesní, čo je tiež veľkou výhodou pokiaľ vám záleží na hygiene. Preto, keď sa najbližšie budete pripravovať na prácu, ktorá zahŕňa škárovanie a prácu s tmelom, Mapei je výborná voľba. Kvalita ich produktov je na vysokej úrovni, čo zabezpečí že vydržia dlho a nebudete musieť prácu opakovať po krátkom čase.

Publikované: 23. 04. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská