Ako vybrať dokonalú sedačku?

Sedacie súpravy sú hlavným prvkom v každej obývačke, preto sa na ich výber kladie veľký dôraz. Niekto sa rozhoduje podľa vzhľadu, niekto podľa materiálu čalúnenia a pre niekoho je dôležitý tvar, rozmer a možnosť rozkladania. Aby bola sedačka perfektná, mali by ste brať do úvahy všetky tieto parametre.

Materiál čalúnenia

Čo sa týka materiálu, vybrať si môžete textilné čalúnenie, kožu alebo syntetickú kožu. Najviac možností dizajnu ponúkajú textilné poťahy. Moderné materiály obsahujú aj látky odolné voči oteru, tekutinám či nečistotám. Samozrejme, aj nové sedačky je potrebné aspoň raz ročne tepovať. Luxusom dýchajú kožené sedačky, ktoré sú aj trvácne, ale treba dávať pozor na poškriabanie, vysychanie a farebnú stálosť. Vhodným umiestnením a pravidelnou starostlivosťou si však svoju krásu zachovajú dlhý čas. Podobne je na tom aj ekokoža, ktorá je cenovo dostupnejšia.

Rozmer a tvar sedačky

Veľkosť a tvar sedačky sa odvíja od vašich priestorových možností. Dôležité je aj to, koľko ľudí bude sedačku využívať. Do menších izieb sú vhodné pohovky alebo menšie rohové sedačky, vďaka ktorým využijete priestor efektívnejšie. Ak máte veľkú obývačku, môžete si dovoliť aj masívnejšiu sedačku v tvare U alebo sedacie súpravy s kreslami. Pre lepšiu predstavu o veľkosti a komforte si nájdite predajňu, kde si sedačky Bratislava môžete osobne pozrieť.

Sedačky si vyskúšajte

Nábytok sa dnes už dá objednať jednoducho online. Aby ste však mali jasno v tom, aký rozmer, tvar, typ výplne a podobne vám najviac sadne, mali by ste si sedačku vyskúšať osobne. Predajne nábytok Bratislava vám dávajú veľa možností na testovanie tej správnej sedacej súpravy. Možno vás nejaký nábytok očarí natoľko, že si ho hneď aj kúpite. V opačnom prípade si môžete doma všetko v pokoji premyslieť a neskôr si sedačku objednať cez internet.

Publikované: 24. 04. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská