Brusnice: Malé ovocie s veľkým prínosom pre zdravie

Všimli ste si v obchode s potravinami tých malých červených bobúľ? Možno ste ich zaregistrovali ako brusnice, ale nevedeli ste, čo s nimi. Poviem vám, že by ste ich mali zaradiť do svojho jedálnička! Brusnice, či už čerstvé, sušené, vo forme džúsu alebo doplnku stravy, ponúkajú celý rad benefitov pre vaše zdravie.

Prečo by ste mali brusnice jesť? Hneď vám to prezradíme!

1. Podpora imunity

Brusnice sú nabité vitamínom C a antioxidantmi, ktoré posilňujú váš imunitný systém a pomáhajú vám bojovať proti infekciám.

2. Močové cesty v pohode

Už vás niekedy trápil zápal močových ciest? Brusnice vám pomôžu! Obsahujú totiž látky, ktoré zabraňujú baktériám v usadzovaní na stenách močových ciest a znižujú tak riziko infekcie.

3. Predmenštruačný syndróm a menopauza

Trpíte nepríjemnými príznakmi predmenštruačného syndrómu alebo menopauzy? Aj tu vám brusnice môžu uľaviť. Pomáhajú znižovať bolesť, únavu a náladovosť.

4. Antioxidačná ochrana

Brusnice sú plné antioxidantov, ktoré chránia vaše bunky pred poškodením voľnými radikálmi. To môže znižovať riziko vzniku chronických ochorení, ako sú rakovina, srdcové choroby a Alzheimerova choroba.

5. Zdravé srdce

Brusnice môžu prospievať aj vášmu srdcu. Pomáhajú znižovať hladinu "zlého" LDL cholesterolu a krvný tlak, čím znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Brusnice od Naturvita

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako do svojho jedálnička zaradiť brusnice? Vyskúšajte Brusnice od českej firmy Naturvita! Jedná sa o prírodný doplnok stravy vo forme tabliet, ktorý obsahuje 800 mg koncentrovaného extraktu z brusníc. To zodpovedá konzumácii 20 000 mg čerstvých brusníc! Vďaka tomu vám stačí užívať iba 2 tablety denne a tešiť sa z benefitov, ktoré brusnice ponúkajú.

Užite si silu malých červených bobúľ a doprajte svojmu telu to najlepšie!


Publikované: 04. 07. 2024 / Aktualizované: 11. 07. 2024

Kategória: Zdravie

Autor: Petra Horská