S cestovným poistením pokojne aj na kraj sveta

Ak ste sa rozhodli, že začnete cestovať za historickými skvosty, piesočnatými plážami, bohatou faunou či flórou, nezabúdajte, že v takom prípade potrebujete aj cestovné poistenie. V prípade, že plánujete zdržiavať sa iba v rámci Slovenskej republiky, bez cestovného poistenia sa zaobídete, no akonáhle len vyjdete za hranice, napríklad do Českej republiky, mali by ste si cestovné poistenie dojednať, pretože tým chránite predovšetkým seba. Bohužiaľ, zákon schválnosti funguje v najmenej vhodný okamih. Predstavte si, že vyrazíte na dovolenku niekde k moru, pri prechádzke po pláži šliapnete na kameň, ktorého si nevšimnete, zvrtne si nohu a nešťastie je na svete. V rámci Európskej únie vás síce lekári ošetria aj len s európskou kartičkou poistenca, ale počítajte len so základným ošetrením, potom vám len odporučí vrátiť sa späť do Českej republiky a tam zranenie doliečiť.

S cestovným poistením máte k dispozícii aj asistenčné služby

Cestovné poistenie je ale na to, aby sa vám dostala kompletná starostlivosť aj v zahraničných lekárskych zariadeniach, a to bez ohľadu na to, či ide o štátnu, alebo súkromnú ​​kliniku. Rovnako tak vám cestovné poistenie uhradí náklady na prevoz, ak ho nezvládnete vlastným dopravným prostriedkom. V neposlednom rade vám poisťovňa poskytne kompletné asistenčné služby. Vôbec nevadí, že neviete cudzí jazyk, lebo poisťovňa s vami všetko vyrieši v slovenčine.

Cestovné poistenie dohodnete aj online

Rozhodli ste sa ísť na dovolenku na poslednú chvíľu? Všetky poisťovne sú zrovna zatvorené, a tak nemôžete nikam na pobočku? Žiadny problém, v súčasnej dobe sa dá dohodnúť všetko cez internet. Potom len zaplatíte čiastku, ktorá vám bude odoslaná s variabilným symbolom a číslom účtu na e-mail, a máte cestovné poistenie. Už môžete len vyraziť za dobrodružstvom.

Publikované: 27. 03. 2019

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská