Dovolenku, na ktorú budete dlho spomínať, môžete zažiť aj v Česku!

Ak plánujete cez leto dovolenku so svojimi blízkymi, poprípade si chcete ísť oddýchnuť s priateľmi, dovolenka v Čechách je rozhodne tá správna voľba. Ide o ideálne miesto na relax, kde máte možnosť ísť na turistiku, splavovať rieky, poprípade objaviť historické pamiatky v danej oblasti. Vybrať si tú správnu dovolenku nie je nič jednoduché. Pravdepodobne máte viacero požiadaviek, ktoré sú pre vašu ideálnu dovolenku potrebné. Česká republika je na oddych skutočne skvelé riešenie. Užijete si tradičnú českú kuchyňu, pivo, ktoré nesmie chýbať, a tiež pamiatky, ktoré vám ostanú v srdci. Ktoré destinácie sa oplatí navštíviť?

Olomoucký kraj

Za historickú metropolu celej Moravy sa považuje práve Olomouc. V tomto kraji máte možnosť zažiť množstvo zážitkov. Vybrať sa môžete na jednoduchú a nenáročnú cykloturistiku. Hotel v Olomouckom kraji je mimoriadne obľúbený. Rozhodne si máte z čoho vyberať, keďže ich je skutočne veľa. Olomouc sa považuje aj za univerzitné mesto, kde sa nachádza až 8 fakúlt.

Královohradecký kraj

Hlavným mestom tohto kraja je Hradec Králové. Toto mesto má viac ako 90 tisíc obyvateľov, čo svedčí o tom, že rozhodne tu máte čo navštíviť. Či už ide o historické kostoly, pamiatky alebo tiež môžete zájsť na turistiku. Hotel v Hradci Králové je, predovšetkým, v centre, odkiaľ máte prístup do ďalších destinácií. Dovolenka v tomto kraji je skvelým riešením.

Plzenský kraj

V Plzenskom kraji môžete navštíviť obrovskú zoologickú záhradu, ktorá je spojená aj s botanickou. Táto pamiatka je veľmi obľúbená a ročne ju navštívi tisícky turistov. Neváhajte navštíviť aj miestny hrad a katedrálu. Hotel v Plzenskom kraji je aj s možnosťou raňajok, poprípade večere. Vychutnáte si tak naplno celú dovolenku so skvelým servisom, čo sa rozhodne oplatí.

Publikované: 16. 03. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská