Aké sú benefity drevených brikiet a prečo by ste nimi mali vykurovať domácnosť?

Drevené brikety sa radia medzi obľúbené vykurovacie materiály. Ide o kurivo budúcnosti, ktoré vďaka svojim špecifickým a skvelým vlastnostiam získava prvé priečky a vytláča uhlie a staré dobré drevo. V čom spočíva kúzlo brikiet?

Ide o ekologický materiál

Brikety sú vyrábané z pilín, z odpadových látok pochádzajúcich z drevospracujúceho priemyslu, ktoré by inak nenašli využitie. Piliny sú zhutňované do valcov a kvádrov pod vysokým tlakom a teplotou. Sú považované za ekologický materiál priateľský voči životnému prostrediu aj vďaka skutočnosti, že málo dechtujú.

Prinášajú komfort

Drevené brikety nemusíte nijak predpripravovať ako napríklad drevo, ktoré je nutné štiepiť a sušiť. Brikety sú dodávané v obale a pripravené na okamžité použitie. Navyše, obal brikety chráni pred vlhkosťou, preto nevyžadujú ani špeciálne skladovanie. Naopak, pri preprave a manipulácii sa nemusíte obávať neporiadku. Ak je pre vás komfort dôležitý, nezabudnite si k briketám zaobstarať tiež ekologický a spoľahlivý podpaľač z drevitej vlny, ktorý je vhodný do krbov aj kozubov.

Môžete sa na ne spoľahnúť

Brikety sú známe pre svoje zloženie. Obsahujú iba nízke percento vlhkosti, vďaka čomu horia dlhodobo a rovnomerne. Môžete siahnuť po klasických drevených briketách, ktoré pozostávajú z tvrdých drevín, no taktiež po nočných briketách, ktoré vás zbavia nutnosti prikladania v nočných hodinách. Tieto špeciálne kôrové brikety sa vyznačujú tmavohnedou farbou a horia pokojne aj 8 hodín.

Aj popol z brikiet má využitie

Správa o popole z brikiet určite poteší všetkých vášnivých záhradkárov - popol totiž nevyjde navnivoč, naopak môžete ho použiť ako hnojivo na záhradu. Stačí ho zmiešať s kompostom a vaša pôda sa môže tešiť z mnohých živín a minerálov, ktoré jej vami vytvorené hnojivo poskytne.

Publikované: 22. 05. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská