Investičné zlaté zliatky s hologramom: Prečo do nich investovať?

Investičné zlato sa stáva čoraz populárnejšou voľbou pre investorov, a to aj pre bežných ľudí, ktorí môžu investovať len menšie čiastky. Existuje mnoho foriem investičného zlata, ale jednou z zaujímavých možností sú švajčiarske zlaté zliatky s hologramom vyrábané rafinériou Argor-Heraeus. Prečo by mali aj tí s menším kapitálom zvážiť túto formu investície?

Jedným z kľúčových faktorov, ktorý robí investičné zlato atraktívnym, je jeho schopnosť slúžiť ako zabezpečenie proti inflácii a ekonomickým turbulenciám. Zlato si udržuje hodnotu v čase a historicky bolo považované za bezpečné útočisko v neistých obdobiach. Aj keď môže byť nákup celých zlatých tehál pre mnohých finančne náročný, existujú aj dostupnejšie možnosti, ako sú práve zlaté zliatky.

Švajčiarske zlaté zliatky s hologramom vynikajú vďaka dvom kľúčovým faktorom: garancii rýdzosti a pôvodu. Tieto zliatky sú vyrábané rafinériou Argor-Heraeus, jedným z popredných producentov investičného zlata na svete. Hologram, ktorý je razený do zadnej strany zliatku, slúži ako nedeliteľná súčasť zlatej tehličky a zaručuje, že nejde o nejakú nálepku, ktorú by bolo možné zložiť a preniesť na iný zliatok. To poskytuje kupujúcim istotu, že skutočne investujú do rýdzeho zlata.

Čo robí tieto zliatky ešte zaujímavejšími, je využitie špeciálnej holografickej techniky označovanej ako Kinebar®. Táto technológia je chránená obchodná známka spoločnosti UBS (Union Bank of Switzerland) a využíva difrakčný bezpečnostný prvok, tzv. kinegram. Táto patentovaná technológia, používaná aj na zabezpečenie bankoviek a cestovných pasov, je označená ako Kinebar® a predstavuje revolučný prístup k zabezpečeniu investičného zlata. Gilošový obraz mení obrys aj farbu pri miernom pohybe zliatkom, čo predstavuje ďalšiu vrstvu bezpečnosti proti falšovaniu.

Hologram je niečo viac ako len bezpečnostný prvok; jedná sa o patentovo chránenú technológiu, ktorú nemožno kopírovať. Táto úroveň ochrany je porovnateľná s bezpečnosťou pasov vyspelých západných štátov, čo zvyšuje dôveru v autentickosť investovaného zlata.

Dôležité je zdôrazniť, že predná strana zliatku je identická so zliatkami bežnej produkcie, čo znamená, že estetika a kvalita investičného zlata zostávajú na vysokej úrovni. Navyše je príjemné zistenie, že tieto zliatky s hologramom nie sú významne drahšie ako obyčajné zliatky, čo robí túto formu investície dostupnú aj pre tie s menšími finančnými prostriedkami.

Pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a zabezpečený spôsob investovania do zlata, sa švajčiarske zlaté zliatky s hologramom javia ako rozumná voľba. Využívanie špičkových technológií a záruky rýdzosti a pôvodu prináša investičnému zlatu nový štandard a otvára túto možnosť aj pre tých, ktorí sa ešte len zoznamujú s investovaním v tomto odvetví. Pre tých, ktorí si chcú prezrieť a prípadne zakúpiť tieto švajčiarske zlaté zliatky s hologramom, je možnosť nahliadnuť do ponuky na e-shope zlatovna.cz, ktorý ponúka zlato skladom, nízke ceny, garanciu výkupu, garanciu rýdzosti a garanciu pôvodu.

Publikované: 28. 11. 2023

Kategória: Biznis a financie

Autor: Petra Horská