Ako sa aj v pohodlí domova udržať v kondičke?

Zostať v dobrej fyzickej aj duševnej forme je pre nás veľmi dôležité. O to viac, ak svoj čas neustále trávime za zatvorenými dvermi. Aj v takomto prípade je ale možné donútiť naše telo správne spaľovať kalórie a nahromadené tuky.

Potrebujete k tomu chuť, naše dobré rady a kvalitné tenisky.

Pravidelne cvičte

Je to možné aj v domácom prostredí! Výhovorky vám nepomôžu :-) Chudnúť začnete, keď za deň spálite viac kalórií, ako ich prijmete. Ak teda neustále sedíte doma, musíte buď jesť menej, alebo aktívne cvičiť.

Cvičenie však nemusí byť vôbec náročné. Niekedy postačia aj drepy, chôdza alebo obyčajné umývanie okien. Pustite si k tomu dobrú hudbu, oblečte pohodlné dámske nohavice a uvidíte, že to bude zároveň aj príjemné. Pár minút fyzickej aktivity denne a dáte do poriadku nielen svoj fyzický, ale aj psychický stav.

Doplňte telu potrebné a zdravé zdroje energie

Aby ste sa cítili príjemne, musíte aj zdravo jesť a piť viac vody. Najkvalitnejšou tekutinou je samozrejme voda, ktorej by ste mali denne vypiť minimálne aspoň 2 litre.

K tomu všetkému si treba dať aj zdravé jedlo. Strukoviny, vláknina, omega-3 mastné kyseliny a množstvo iných výživných látok by mali byť vašou pravidelnou dávkou energie. Zdravým cukrom môže byť med. A pokiaľ milujete kávu, vyskúšajte tú zelenú.

Odpočívajte

Pre dokonalú harmóniu tela je dôležité nájsť rovnováhu aj vo všetkých veciach, ktoré robíte. Teda aj medzi tréningom a odpočinkom. Kvalitný spánok je základ úspechu, preto si urobte naň návyk a uvidíte, že aj kilá pôjdu dole oveľa ľahšie!

Publikované: 30. 03. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská