Aká je najlepšia prevencia bolesti kĺbov?

V dnešnej dobe trápi veľké množstvo ľudí bolesti kĺbov. Tie sú veľmi časté najmä v staršom veku, avšak dnes nie je nič nezvyčajné, keď sa bolesti kĺbov vyskytnú aj v mladšom veku. Ako tomu co najlepšie predísť. Bolesti kĺbov sú veľmi nepríjemné. Obmedzujú pohyblivosť a taktiež výrazne poškodzujú chrupavku. Bolesti tohto druhu vznikajú nadmernou fyzickou záťažou, poprípade nedostatkom pohybu. Dôvodom môže byť taktiež pridružené ochorenie.

Aká je najlepšia prevencia bolesti kĺbov?

Každý deň sa choďte prejsť

Nič nie je horšie, ako keď celý deň len presedíte a následne idete do práce, kde vaše kĺby dostanú doslova šok. Ak chcete dôkladne predísť bolesti kĺbov, každý deň vykonajte fyzickú aktivitu. Nemusíte ísť hneď do fitness centra, stačí, keď sa pôjdete prejsť do prírody. Skvelým riešením sú taktiež cviky u fyzioterapeuta.

Výživové doplnky

K fyzickej aktivite by ste mali pridať užívanie výživových doplnkov. Skvelým riešením je Ortoprim od Naturvity, ktorý predchádza bolestiam kĺbov a zároveň posilňuje ich pružnosť, pohyblivosť a chrupavku. Tento jedinečný produkt má v zložení len výlučne prírodné výťažky, čo je veľkým benefitom. Nezabúdajte taktiež na pravidelný príjem vitamínov a bielkovín, ktoré podporujú pružnosť kĺbov. Vyvážená strava a dostatočný pitný režim je skutočne dôležitý faktor. Pre zlepšenie stavu kĺbov sú dôležité aj mliečne výrobky, strukoviny a obilniny. Preto tieto potraviny neváhajte zahrnúť do jedálnička.

Pravidelné prehliadky u lekára

Aj keď sú lekári pre mnohých postrachom, v tomto prípade sa rozhodne nemusíte báť. Pravidelné prehliadky u ortopedického lekára sú skutočne mimoriadne dôležité. Ak sa problém podchytí skôr, môžete sa z toho rýchlo dostať. Preto prehliadky u lekárov a všetky súvisiace dôležité faktory s tým, nepodceňujte.

Publikované: 13. 12. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská