Horské slnko: Aké prináša výhody a na čo sa používa?

Horské slnko bolo hitom doby už v bývalom Československu, keď išlo o 60. roky 20. storočia. Už vtedy sa používalo pre svoje zdravotné benefity a liečivé účinky, ktorých rozhodne nie je málo. V minulosti bolo horské slnko obľúbené ale čo dnes? Dnes tomu nie je inak. Aj napriek tomu, že tento produkt išiel tak trochu do úzadia, opäť sa dostáva do módy. Častokrát sa stane, že horské slnko sa jednoducho nachádza v každej z domácnosti. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že svetlo a teplo sú akési životabudiče. Medzi najväčšie výhody horského slnka patrí najmä to, že ho môžete používať kedykoľvek, počas celého roka.

Kde sa môže horské slnko využiť?

Pravdepodobne ste už neraz počuli o tom, že horské slnko sa využíva na prechladnutie, ochorenie dutín či rôzne zápaly. To však zďaleka nie je všetko. Dokázali sa totiž aj iné účinky. Horské slnko môže byť nápomocné aj pri liečbe artrózy či artritídy. V oboch prípadoch ide o ochorenie kĺbov a mnohí pacienti s týmito problémami potvrdili blahodarne účinky a úľavu od bolesti. Horské slnko sa môže použiť aj v rámci alergií rôzneho druhu, pri astme či ochoreniach močových ciest. Je dokázané, že tento produkt napomáha aj pri chronických a neurodegeneratívnych chorobách.

Ako používať horské slnko?

Aby boli účinky horského slnka skutočne efektívne, musíte vedieť, ako správne tento produkt používať. Funguje na princípe UV lúčov a preto je potrebné, aby ste si chránili oči a pokožku. Oči si chráňte pomocou kvalitných slnečných okuliarov. Pokožku si môžete natrieť opaľovacím krémom. Horské slnko by malo byť zapnuté najviac 15 minút. Používajte ho 2 – 3 krát za týždeň, nie viac. Dodržujte odstup aspoň 1 meter, keďže by ste mali byť v dostatočnej vzdialenosti. Vždy sa radšej poraďte s odborníkom, pretože vysoké dávky UV žiarenia môžu škodiť.

Publikované: 29. 07. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Jarmila Zábranská