Ako si upliesť vrkoč

Cop patrí nielen medzi na prvý pohľad zaujímavé, ale rozhodne patrí aj medzi praktické účesy. Ak nie je vytvorený kaderníčkou priamo v salóne, hľadá mnoho žien a dievčat rady, ako si upliesť vrkoč svojpomocne. Tu je náš postup.

Tri pramene sú základ

 V našom návode, ako si upliesť vrkoč, sa zameriame na aktuálne najznámejšie typ, ktorým je vrkoč francúzsky. Jeho základom, rovnako ako u iných vrkočov, sú tri pramene. Prvý krok je teda jasný a súvisí s tým, že na svojej hlave jasne oddelíte tri pramene vlasov.

Podobne, ako pri pletené žemle

Základný postup rozhodne nie je nijako zložitý. Je to rovnaké, ako keď pekári pletú žemle. Najprv ide krajnej prameň do stredu. Následne sa vezme druhý krajné prameň, ktorý ide tiež medzi zostávajúce dva. A takto sa dva krajné pramene stále striedajú a stále sa umiestňujú medzi zostávajúce dva. Technika pletenie tohto vrkoča je teda celkom nenáročná.

Priberajte ďalšie vlasy

Keď budete využívať iba vyššie popísaný postup, upletiete klasický jednoduchý vrkoč. Ten francúzsky je však charakteristický tým, že sa k nemu vlasy pridávajú. Vždy, keď siahnete po krajnom prameňu, k nemu vezmite aj trochu vlasov z jeho okolia. Stačí menšie prameň, ktorý následne do vrkoča zapletiete. To isté aj z druhej strany.

Pokračujte stále rovnakým štýlom

S týmto postupom sa pokračuje až do chvíle, kedy sú využité takmer všetky vlasy na hlavne a zvyšné pramene sú natoľko krátke, že už ďalej pokračovať ani nedá. To znamená, že sa blíži posledná fáza.

Gumičky vrkoč zviažte

Na koniec vrkoča už stačí len umiestniť gumičku, ktorá bude brániť tomu, aby sa vrkoč akokoľvek povolil. Akonáhle je gumička na svojom mieste, už stačí len vrkoč jednoducho niekoľkými pohybmi upraviť do dokonalejšieho tvaru. Ako vidíte, návod ako si upliesť vrkoč, nie je nijako zložitý. A to, aj keď budete využívať onej modernej francúzskej varianty, ktorá je v dnešnej dobe veľkým hitom.

Publikované: 27. 01. 2018

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská