Bavlnená spodná bielizeň: 5 dôvodov, prečo by ste ju mali začať nosiť aj vy

Lycra, polyester, elastan, viskóza - niekoľko materiálov, z ktorých sa bežne šije spodná bielizeň. Pretože spodná bielizeň prichádza každý deň do tesného kontaktu s našou pokožkou a intímnymi partiami, je veľmi dôležité venovať pozornosť tomu, aké textílie boli na jej výrobu použité. Ak si prajete pre svoju kožu to najlepšie, voľte bavlnu. V čom je bavlna skvelá?

Ide o prírodný materiál

Bavlnené textílie sa vyrábajú z bavlníka, ktorý sa pestuje zhruba v 77 štátoch od trópov po najteplejšie oblasti mierneho pásma. Existuje niekoľko druhov bavlníka, z ktorých každý má iný druh vlákien. Často sa tiež môžete stretnúť s BIO bavlnou, ktorá spĺňa najvyššie nároky na nezávadnosť produktov. Z bavlny sa potom vyrába nielen dámska a pánska spodná bielizeň, ale aj iné kúsky oblečenia, obliečky či matrace.

Je overená

Bavlna je ľudstvu známa už od staroveku. Prvé bavlnené textílie vznikli v Egypte a možno aj preto je dodnes egyptská bavlna tak obľúbeným materiálom najmä na výrobu lôžkovín. Na spodnú bielizeň sa používa už veľmi dlhú dobu a je jedným z najobľúbenejších materiálov vôbec.

Je vhodná pre citlivú pokožku

Vďaka tomu, že sa jedná o čisto prírodný materiál, je bavlna odporúčaná ľuďom, ktorí trpia atopickým ekzémom, majú alergie alebo inak citlivú pokožku. Bavlna nedráždi, skvele sedí a pri jej nosení získate pocit, že je to vaša druhá koža. Nájdete ju tiež v BIO verzii - to znamená, že na jej pestovanie neboli použité žiadne chemické prostriedky.

Vydrží dlho krásna

Pri správnej starostlivosti vydržia bavlnené nohavičky či pánske boxerky a trenírky naozaj dlho krásne. Kľúčom je prať ich na nízkej teplote v špeciálnom vrecku na jemnú bielizeň. Vyhnete sa tak poškodeniu, vyblednutiu a vyťahaniu.

V lete ochladí a v zime zahreje

Bavlna má skvelé vlastnosti, medzi ktoré patrí aj to, že drží teplo. V zime teda zahreje a vy nepremrznete. V lete ju zasa oceníte vďaka priedušnosti. Bavlna je teda v každom ohľade výhra.

Publikované: 28. 06. 2019

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská