Tipy, ako prežiť leto v kancelárii

Na leto sa väčšina populácie teší. Dovolenka, drinky, grilovanie s priateľmi, však to všetci veľmi dobre poznáme. Lenže leto nie je len relax. Ak nemáte niekoľkomesačné voľno, budete musieť tráviť veľa času v kancelárii. A to už tak príjemné nebude - najmä vtedy, keď teploty vyskočí nad tridsať. Čo robiť, aby ste sa domov nevracali ako telo bez duše? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, vďaka ktorým zvládnete aj tie najparnejších trópy.

Pite vodu s prídavkom energie

Bez vody ani ranu, vždy vás spoľahlivo osvieži a pomôže k efektívnejšej termoreguláciu. A keď do nej hodíte kus čerstvého ovocia, bude vám oveľa viac chutiť, a navyše dodá veľa energie. Zdravé cukry sú pri práci na nezaplatenie!

Kúpte si mobilnú klimatizáciu

Mobilná klimatizácia je najlepším priateľom každej kancelárske krysy, ktorá nemôže používať klasickú nástennú klimatizáciu. Bohatú ponuku kvalitných modelov známych značiek nájdete u špecializovaného predajcu EPROFI.CZ s.r.o. na klimatizace.zde.cz. V ponuke nechýba kvalitná mobilná klimatizácia SAKURA, ale ani najtichší klimatizácia na trhu - model REMKO RKL 360. Spoločnosť Eprofi vám pomôže aj s výberom mobilného ohrievače, odvlhčovače, píly na drevo a ďalších profi zariadení. Tip: Tu si môžete prečítať článok na téma ako správne vetrať.

Dajte si malú spŕšku

Žiadaným osviežením môže byť spŕška pomocou rozprašovača s čistou vodou. Alebo sa zastavte v drogérii, kde zoženiete prípravky doplnené o prospešné látky. Osviežite sa a zároveň urobíte niečo pre svoju pokožku.

Na obed len niečo ľahšieho

Nevhodne zvolená strava vám na dobrom pocite nepridá. Snažte sa - teda aspoň počas horúcich dní - nekonzumovať horúca a pálivé jedlá. Trefou do čierneho je naopak niečo letného, ​​ľahké a osviežujúce. Ideálna kombinácia je čerstvý šalát a ovocie.

Pracujte od skorého rána

Ak je to vo vašich možnostiach, posuňte si pracovnú dobu na skoršiu hodinu - a o to skôr za sebou zatvoríte dvere kancelárie.

Vzdušné oblečenie

V plavkách do kancelárie nemôžete, ale aj tak si môžete uľaviť od horúčavy priedušným oblečením, ktoré vyhovuje dress codu.

Publikované: 14. 08. 2021

Kategória: Biznis a financie

Autor: Jarmila Zábranská