Veľkoformátová tlač: Aké druhy reklám existujú?

Ak premýšľate nad vhodnou propagáciou, potom sa vám ponúka veľkoformátová tlač. V tejto oblasti existuje hneď niekoľko druhov reklám, ktoré vás rozhodne zaujmú. Snáď najrozšírenejšie a najžiadanejšie z tejto oblasti sú billboardy, ktoré sú dostatočne veľké, aby upútali pozornosť. Stretnete sa s nimi bežne u hlavných ciest, ale napríklad aj u nákupných centier a podobne. Viete, aké ďalšie veľkoformátové reklamy existujú? V nasledujúcich riadkoch vám ich predstavíme.

Billboard

Snáď najrozšírenejšie sú billboardy. Veľkoformátová tlač vydrží zhruba tri roky, pričom jeho realizácia je dokončená pokojne do 24 hodín, samozrejme záleží na konkrétnom výrobcovi. Vyrába sa z BB papiera, prípadne z froontlite baneru. Dokonca je možné jednotlivé varianty kombinovať.

Bigboard

Podobne ako billboard sa ponúka aj bigboard, ktorý má podobné vlastnosti ako billboard. Jeho výroba je však vyhotovená pokojne na počkanie, pokiaľ naň ponáhľate.

Megaboard

Veľkoleposťou sa pýši takzvaný megaboard, ktorého rozmery sú 20 × 10 metrov, čo je vskutku pútavá veľkoplošná tlač. Jeho životnosť sú tiež tri roky.

Wallboard

Ak chcete byť vidieť na stenách bytových jednotiek, administratívnych budov a ďalších nehnuteľnostiach, potom sa vám ponúka wallboard vyrábaný z frontlite baneru či meshu.

Shopboard

Ak máte vlastný obchod, obchodík či butik, určite venujte pozornosť shopboardu, ktorého životnosť je už dlhšia. Výrobcovia uvádzajú spravidla 15 rokov, takže sa jedná o dlhodobú investíciu. Rozmery sú rôzne podľa toho, aký veľký máte obchod.

Citylight

Zviditeľniť sa môžete aj v obchodných centrách, parkovacích zónach či na autobusových zastávkach, a to za pomoci citylightu. Jeho životnosť je zhruba rok, ale zase sa jedná o jednu z najpútavejších a najefektívnejších reklám. Ak hľadáte špecialistu na veľkoplošnú tlač, odporúčame pozrieť sa do pestrého produktového portfólia spoločnosti RAVAFOL.

Publikované: 08. 09. 2019

Kategória: Biznis a financie

Autor: Jarmila Zábranská