Cestujete? A nezabudli ste sa ešte poistiť?

Pri neočakávaných udalostiach doma či v zahraničí iste oceníte spoľahlivé poistné krytie. Dnes sa spolu zameriame najmä na cestovné poistenie, vďaka ktorému môžete predísť komplikovaným situáciám a ušetriť nemalé financie.

Celoročné cestovné poistenie

Ak cestujete do zahraničia len raz, je pre vás výhodné uzatvoriť jednorazové cestovné poistenie. Ak však cestujete dva a viac krát za rok, mali by ste zvážiť, či nie je výhodnejšie zakúpiť si celoročné cestovné poistenie. Výhod takéhoto riešenia je hneď niekoľko:
  • Ste poistený po celý rok — aj počas kratších víkendových výletov či nákupov v zahraničí.
  • celoročnému cestovnému poisteniu je v niektorých poisťovniach možné zahrnúť aj členov vašej rodiny.
  • Je cenovo výhodnejšie, ako keby ste sa poistili pred každou cestou zvlášť.

Na čo si dať pozor?

Ak si zakúpite ročné cestovné poistenie, presvedčte sa, že vyhovuje plánovanej dĺžke pobytu v zahraničí. Klasické cestovné ročné cestovné poistenie nie je vhodné na dlhší pobyt. Podľa druhu poistenia sa dĺžka pobytu, na ktorý sa vzťahuje, pohybuje od 30 do 90 dní. Po uplynutí tejto doby je potrebné poistenie obnoviť. Informujte sa o rozsahu poistného krytia. Rozsah krytia je uvedený v poistnej zmluve. Najčastejšími rizikami, ktoré ročné cestovné poistenie kryje, sú liečebné náklady, odcudzenie či strata batožiny, úrazy, asistenčné služby či zodpovednosť za škodu. Ak pre vás poistné krytie vášho poistenia nie je postačujúce, môžete si požadované riziká pripoistiť. Častou požiadavkou je napríklad poistenie storna zájazdu či rizikových športov.

Poistenie na lyžovačku

Poistiť sa môžete aj na bežné či adrenalínové športy. V zime iste oceníte poistenie na lyžovačku. Je vhodné pre lyžiarov každého veku nezávisle na zdatnosti a skúsenostiach. Je vhodné, či sa chystáte na lyžovačku na Slovensku alebo do zahraničia. Niektoré poisťovne zahŕňajú do balíčka poistenia na lyžovačku aj poistenie pátrania a Horskú záchrannú službu. V iných poisťovniach, si za toto poistenie musíte zvlášť priplatiť. Poistenie na lyžovačku ale pohodlne uzatvoríte aj online. Celý proces vám zaberie len niekoľko minút, vďaka čomu sa môžete viac sústrediť na to, ako svoju dovolenku na horách využijete naplno.

Publikované: 31. 01. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská