Arganovým olejom proti vráskam a samozrejme retinolom

Neskutočných 30 kilogramov plodov argánie tŕnistej je potrebných na výrobu jedného litra tohto unikátneho oleja, ktorý má takmer zázračné účinky. Vedeli ste, že tento strom rastie len na jedinom mieste na svete? Tým miestom je Maroko. 

Hoci sa ľudia snažili vypestovať argániu inde, nikdy sa im to nepodarilo. Možno aj práve preto je arganový olej taký cenený a právom je nazývaný marockým zlatom. Ide o najdrahší olej na svete, avšak jeho hodnota v podobe všelieku pre vaše telo je nevyčísliteľná.

Arganovým olejom proti vráskam

Najviac sa o arganovom oleji hovorí práve v súvislosti s pleťou. Niet divu. Robí s ňou hotové divy, a to v každom veku. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E, ale tiež má vysoký podiel esenciálnych mastných kyselín, ktoré majú protizápalové účinky a pomáhajú pleť hojiť. 

Práve preto sa arganový olej často pridáva do kozmetiky. Organický arganový olej je základom pre regeneračné krémy. 

Pre mladistvý vzhľad vyskúšajte arganový olej, vďaka ktorému je pleť vyživená a hebká, ale tiež koenzým Q10, ktorý v kombinácii s marockým zlatom pleť zbavuje vrások a ošetruje ju presne tak, ako si zaslúži. 

Náš tip: Arganový olej je vynikajúci tiež v starostlivosti o nechty. Tie sú vďaka nemu pevnejšie, lesklejšie a menej sa štiepia. Stačí nechty raz týždenne potrieť malým množstvom oleja. Potrieť môžete i nechtovú kožtičku.

Arganový olej a suché vlasy

Trápia vás suché a rozštiepené vlasy? A skúšali ste arganový olej? Ten totiž vyživuje vlasy po celej ich dĺžke a do hĺbky. Stačí, keď do vlhkých vlasov votriete pár kvapiek oleja a prečešete ich hrebeňom. Arganový olej zároveň ošetruje pokožku hlavy, ktorú pomáha udržiavať hydratovanú a vyživenú.

Ak vám teda na poličke v kúpeľni ešte nestojí fľaštička s čistým arganovým olejom alebo niektorý z produktov, ktorý ho obsahuje, premýšľajte o ňom.

Unikátne regenerujúce sérum s obsahom retinolu (čistého + postupne uvoľňovaného) pre silný účinok proti známkam starnutia pleti, kombinovaného s pleť obnovujúcim vitamínom B3. hydratáciu. Nevysušuje. Formulované pre optimálnu toleranciu.

Vlastnosti:

Pleť vyzerá jemnejšia a žiarivejšia

- Deň za dňom, ako by sa regenerovala, pleť získava mladistvý jas a tonicitu

- Trvalo sú redukované známky starnutia spôsobené vplyvom slnečného žiarenia

- Hlboké vrásky sú výrazne minimalizované, jemné línie sa javia byť vyhladené a odtieň pleti je viac jednotný

Typ pleti:

Pre všetky typy zrelej pleti

Použitie:

Používajte v kombinácii s prípravkami na ochranu proti slnečnému žiareniu. Nepoužívajte spoločne s ďalšími prípravkami s obsahom retinoidov.

Upozornenie:

Čistý retinol na vzduchu žltne. To však nijak neovplyvňuje jeho účinnosť. Tento produkt môže zvýšiť citlivosť pokožky na slnko a najmä možnosť spálenia. Pri používaní tohto produktu používajte prípravky slnečnej ochrany s vysokým SPF a obmedzte vystavenie pokožky slnku. Nepoužívajte spoločne s ďalšími prípravkami s obsahom retinoidov. Pokiaľ počas prvých použití zaznamenáte diskomfort, ďalších niekoľko aplikácií vynechajte, aby si pokožka na prípravok zvykla. Vyvarujte sa priameho kontaktu s očami a perami. Pokiaľ dôjde ku kontaktu, dôkladne opláchnite vodou.

Retinol sa v posledných rokoch stal jednou z najpopulárnejších aktívnych látok v kozmetike. Avšak viete presne, čo tento názov znamená a ako retinol funguje a ako zlepšuje stav Vašej pleti?

Retinol je voľno predajná, bezpečná verzia retinoidov a je vyrobený z vitamínu A. Koncentrácia retinolu je mimoriadne dôležitá, hlavne ak ste nepoužívali retinol predtým. Najvhodnejšie je začať s koncentráciou 0,05 – 1 %. Koncentrácie 2 – 3% sú považované za silné, a sú vhodné iba pre skúsených používateľov a po testovaní reakcie pleti na retinol.

Náš retinol má koncentráciu 1%. Z tohto dôvodu je vhodný aj pre neskúsených používateľov a pre ľudí s citlivou pleťou.

Retinol zvyšuje tvorbu kožných buniek. Taktiež pomáha z hĺbka vyčistiť póry.

Retinol tiež exfoliuje pokožku a zvyšuje produkciu kolagénu. To docieľuje pomocou malých molekúl, ktoré tvoria retinol – tie sa dostávajú hlboko pod vonkajšiu vrstvu pokožky (epidermis) až do strednej vrstvy (dermis) kože. Keď sa retinol dostane do tejto strednej vrstvy kože, pomáha neutralizovať voľné radikály. To pomáha zvyšovať produkciu elastínu a kolagénu, čo môže znížiť výskyt jemných liniek a vrások, čím pokožka získa svieži a plnší vzhľad.

Publikované: 22. 05. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Petra Horská