Rýchla cesta k žiarivo bielym zubom

Veľa ľudí sníva o tom, aby bol ich úsmev dokonalý a zuby hladké so žiarivo bielym odtieňom. Koľkým vo vašom okolí sa to podarí dosiahnuť, by sme často spočítali aj na prstoch jednej ruky. Káva, silný čaj, cigarety, cukrovinky, červené víno, zlá životospráva a iné nedostatky. To všetko ovplyvňuje naše zuby a nemení ich práve k lepšiemu. Pre uznanie v spoločnosti ale potrebujete zapadnúť, s bielymi zubmi sa vám to podarí oveľa ľahšie. Preto si povieme, čo vám pomôže.

Profesionálne bielenie zubov s bieliacimi pásikmi

Vybieliť si zubnú sklovinu môžete niekoľkými spôsobmi. Odborníci vám asi odporučia návštevu lekára, no veľmi podobne to môžete vyriešiť aj s pomocou bieliacich pásikov, ktorých sila a účinok sú na nezaplatenie. Základom sú špeciálne prúžky - pásiky, ktoré sa jednoducho aplikujú na vrchnú aj spodnú stranu zubov a behom niekoľkých minút je celý proces nenáročného bielenia za vami. Tieto prostriedky chemického bielenia zubov môžu zosvetliť odtieň zubov o niekoľko tónov. Samozrejme, že požadovaný výsledok závisí aj od aktuálneho a teda pôvodného stavu zafarbenia. Bieliace pásiky sú vyrobené na rovnakom princípe profesionálneho bielenia ako u stomatológa, ich výhodou však je, že sú oveľa lacnejšie a pohodlnejšie vo svojom použití a aplikácii.

Čo zaručuje dokonalý efekt bielenia?

Potrebný bieliaci účinok kvalitných bieliacich pásikov sa dosiahne vďaka tomu, že pásy sa aplikujú na sklovinu s peroxidom karbamidu alebo peroxidom vodíka. Pre požadovaný výsledok by ste si ale mali dôkladne svoje zuby najskôr poriadne vyčistiť. V opačnom prípade to nemusí splniť vaše očakávania. Samozrejme, že ak si chcete žiarivo biely úsmev zachovať dlhodobo, musíte sa o to aj zaslúžiť. Logicky z toho vyplýva správna životospráva, pravidelná ústna hygiena a minimum potravín a látok, ktoré spôsobujú zafarbenie skloviny.

Publikované: 13. 06. 2018

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská