Sťahovanie za dverami. Má zmysel využiť sťahovákov

Plánujete sťahovanie do nového domova a premýšľate, ako sa čo najrýchlejšie a najefektívnejšie presunúť? Sťahovanie rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou, ale je dôležité nebyť na to sám. Prečo je teda dobré staviť na sťahovacie firmy?

Zmestí sa to do osobného auta?

Musíte tiež myslieť na to, či to vtesnáte do vášho osobného automobilu. Pokiaľ hodláte prevážať veľkú posteľ alebo klavír, osobné auto stačiť nebude. Sťahovacia firma zariadi dostatočne veľké auto, do ktorého dáte všetko potrebné, aj ten klavír.

Máte toho viac, než si myslíte

Možno si hovoríte, že sťahovanie nebude zase také náročné, že vlastne ani nemáte toľko vecí. Stačí zabaliť pár dekorácií, kufor s oblečením, bedňu s knihami, posteľ a je hotovo. To je ale väčšinou iba naša fantázia. Človek je totiž schopný, za dobu, čo býva na jednom mieste, nazbierať pomerne dosť vecí. Aj keď sa bude jednať iba o sťahovaní vo vašom meste, a nie do zahraničia, začína to byť viac a viac zložitejšie. Sťahovacia firma je jednou z možností, ako z tohto bludného kruhu von.

Nezabudnite, nábytok je tu tiež

Možno máte málo vecí, ktoré nie sú náročné na prepravu, ale nezabúdajte na nábytok. Problém nastáva vo chvíli, keď máte väčšie kusy nábytku, krehké produkty, sťahujete sa medzi dvoma mestami alebo váš nový domov nemá výťah. V takom prípade je pomoc sťahovacej firmy veľmi vítaná. Nielen že ušetríte veľa času ale aj svoj chrbát. Pokiaľ sa už rozhodnete všetko sťahovať svojpomocne, tak nezabudnite, že ani príves za autom nie je najväčší. Síce tam dáte oveľa viac nábytku, než do auta, ale všetko sa tam pravdepodobne nevlezie a hlavne potrebujete všetko bezpečne uložiť a zaistiť, aby sa náklad neuvoľnil pri ceste - používajte upínacie pásy - gurtne. Pozor:
  • Nepoužívať upínacie pásy na zdvíhanie ťažkých bremien
  • Upínací popruh nemá byť skrútený do špirály

Demontáž a balenie

Sťahovanie tiež začína náročnou demontážou nábytku a balením vecí. Sťahovacia firma má tú výhodu, že vám so všetkým pomôže, a ešte poskytne krabice a iné vybavenie na prepravu vašich vecí. Škatule sa väčšinou prenajímajú, takže potom, čo vyberiete veci si ich spoločnosť zase odvezie a vy nemáte dilemu, čo s toľkými škatuľami.

Publikované: 29. 07. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská