Elektrobicykle Košice – to je e-bike pre trekking, do mesta i cestnú cyklistiku

Obľuba elektrobicyklov podľa štatistík celosvetovo stúpa. A trend je poznať aj na predaji bicyklov na Slovensku. Už dávno nie sú len doménou seniorov. Elektropohon otvára bicyklu nové obzory, nech už ho používame ako dopravný prostriedok, či ako športové vybavenie. Bicykel s elektrickým pohonom je alternatívou v každom veku. V seniorskom je jasnou voľbou. Keď športujete s priateľom, kamarátmi, s rodinou, ale výkonnostne im nestačíte, opäť je ideálnym. Rovnako ako vtedy, keď si chcete so svojim bicyklom užiť viac než doposiaľ, ale bez elektropohonu ako pomocníka by ste si na podobné výkony netrúfli.

Elektrobicykle sa stávajú zdravšou alternatívou dopravného prostriedku v mestách

Každoročne stúpa predaj elektobicyklov o zhruba 25 až 40 percent. Presné čísla k dispozícii nie sú. Často sa s nimi stretneme v mestách. Než sa pohybovať, či skôr nepohybovať, v dopravných zápchach, je ideálnejším prostriedkom na presun elektrobicykel. Prečo nie ten klasický? Pretože napríklad ženy dlho odradzovalo, že pokiaľ je cesta do práce po náročnejšom teréne do kopca, nedorazia do zamestnania v najreprezentatívnejšom stave. S elektrickým bicyklom tento problém zmizol.

Bicykle s pohonom pre všetky možnosti využitia

Elektrobicykle Košice – firma Jump sport KVP, ponúka obrovský sortiment moderných elektrobicyklov. Mestské aj cestné, trekkingové aj horské, s odpružením, aj bez neho. Priemerná cena za elektrobicykel sa pohybuje okolo 2000 €. Nájdete však veľké množstvo lacnejších modelov, ale aj drahé technické špeciality a dizajnové perly. Sortiment ponúka nízkonástupové bicykle obľúbené medzi ženami, predovšetkým pre používanie v meste, ale aj klasické kostry s rôznym sklonom tyče. Batéria býva umiestnená najčastejšie na šikmej tyči kostry bicykla, alebo je alternatívou jej umiestnenie pod zadným nosičom.

Elektrobicykel – áno alebo nie?

Objavujú sa názory, že kvôli elektrobicyklom bude ľudstvo už definitívne odsúdené k chronickej obezite. Ide však o nepotvrdené informácie. Naopak, reálne štúdie z Nórska ukazujú, že vďaka elekrobicyklom sa fyzickej aktivite venujeme častejšie než pred tým. Ono totiž nepleťte sa, elektrobicykel nie je motorka. Stále bicyklujete a elektromotor vám pomáha iba čiastočne.

Publikované: 19. 08. 2019

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská