Užite si leto s výberom lacnej last minute dovolenky

Mnohí ľudia si veľmi obľúbili last minute dovolenky, ktoré sú často ponúkané za veľmi výhodné ceny. Kvalita poskytovaných služieb je pritom na rovnakej úrovni, ako keby ste za výlet zaplatili pol roka pred začiatkom. Ceny sú často znížené až o niekoľko desiatok percent, vďaka čomu si môžete dovoliť leto v exotickej krajine aj vy.

Význam last minute dovoleniek

Prečo vlastne cestovné kancelárie ponúkajú last minute zľavy? Je to ich posledná snaha o minimalizovanie finančných strát. Last minute, ako z pomenovania vyplýva, je výlet kupovaný na poslednú chvíľu pred jeho začiatkom. Dôvod na tieto zľavy je jednoduchý – cestovnej kancelárii sa nepodarilo vypredať všetky miesta, ktoré na daný výlet nakúpila. Ak by nedávali last minute zľavy, bola by to pre nich jasná (a pomerne veľká) strata peňazí. Ak ale znížia cenu tak, aby im pokryla práve nákupnú cenu zájazdu, nebudú síce v zisku, ale ani nič nestratia. Zákazníci môžu byť spokojní, lebo ušetrili a cestovná kancelária na konkrétnej ponuke neprerobila.

Sú last minute naozaj na poslednú chvíľu?

Veľká časť z nich určite dodržiava aspoň približné zásady last minute dovolenky. To znamená, že výlet začína do dvoch týždňov a že cena je najnižšia možná, akú môže cestovná kancelária ponúknuť, aby nebola v strate. Avšak mnohé z nich túto frázu, ktorá sa zákazníkom automaticky spája s najvýhodnejšími ponukami, začali zneužívať. Ak sa o cestovanie už nejaký čas zaujímate a máte prehľad o ponúkaných výletoch, určite ste si už všimli aj „last minute“ zájazdy, ktoré začínajú o tri mesiace. Preto si treba pri nákupe dávať pozor, či naozaj kupujete last minute, alebo ide len o marketingovú stratégiu. Ak ale nájdete ponuku, ktorá naozaj spĺňa zásady dobrej last minute dovolenky, môže to byť pre vás byť veľmi výhodná ponuka.

Kam ísť na last minute?

Na výber je veľa destinácií – last minute výlety nie sú obmedzené na určitú oblasť. Určite ale neoľutujete peknú dovolenku na Sardínii, ktorú dostanete so zľavou až 30 %. S pomyslením na to, že ste na svojom výlete tak pekne ušetrili, si ho užijete ešte o niečo viac. Ak teda máte chuť ísť na dovolenku, nebojte sa kupovať last minute ponuky. Aj keď si mnohí myslia, že sú ich podmienky o niečo horšie, nie je to pravda. Jediný rozdiel je ten, že si svoje zážitky užijete za nižšiu cenu.

Publikované: 23. 04. 2019

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská