Vinylová podlaha: Prečo je tak populárna?

Vinyl je považovaný za odolnú podlahovu krytinu, ktorá si nevyžaduje prehnanú starostlivosť. Prečo je vinylová podlaha obľúbená, sa dočítate v našom článku.

Vinylová podlaha je cenovo dostupná

Vinylová podlaha jednoznačne ušetrí vašu peňaženku. Aj jej pokládka je pomerne jednoduchá, preto ju tí zručnejší dokážu nainštalovať aj svojpomocne.

Vinylová podlaha vyniká svojim dizajnom

Vinyl imituje rôzne povrchy takmer dokonale. Aj preto je obľúbenou alternatívou k dreveným podlahách. Textúry a vzory, ktoré vinyl stvární sú však rôzne. Ide o pomerne kreatívne a unikátne dizajny, z ktorých si vyberú aj tí najnáročnejší.

Vinylové podlahy sú odolné a trvácne podlahové krytiny

Vinylová podlaha sa pri správnej údržbe bude tešiť dlhej životnosti. V miestnostiach alebo v častiach miestností, kde je vyššia prevádzka, vinyl doplňte o vhodný kusový koberec, ktorý je nielen zaujímavým dizajnovým doplnkom, ale v tomto prípade bude plniť aj praktickú funkciu. Čo sa týka jeho čistenia, vyhýbajte sa agresívnym čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli poškodiť jeho povrch. Pravidelne podlahu vysávajte a pre hĺbkové čistenie použite ocot riedený s horúcou vodou, mineráln olej alebo prostriedky, ktoré sú určené pre vinylovú podlahu.

Vodeodolná podlahová krytina

Vinylové podlahy sú považované za pomerne vodeodolné podlahoviny, preto ich môžete nainštalovať aj v miestnostiach s vyššou vlhkosťou - hodia sa do kuchyne, kúpeľne alebo práčovne.

Podlaha, po ktorej sa komfortne chodí

Vinyl je tiež príjemný na došľap. Hrejivý v zimných mesiacoch a a príjemne chladivý v lete. Hodí sa preto do každého počasia. Ide tiež o tichú podlahovinu, čo oceníte najmä v kancelárii alebo spálni.

Rozhodnite sa aj vy pre vinyl, z ktorého sa teší nejedna domácnosť a užívajte si jeho benefity a unikátny vzhľad každý deň.

Publikované: 14. 09. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská