Ako vybrať plastové okná?

Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu rodinného domu, respektíve bytu, nemali by ste vynechať ani okná, ktoré výrazne ovplyvňujú tepelnoizolačné vlastnosti obydlia. Pomerne dlhé roky si popredné postavenie na trhu s oknami drží plastový variant, ktorý sa chváli hneď niekoľkými prednosťami. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako plastové okná vybrať. Plastové okná sa vyznačujú dlhou životnosťou a bezstarostnú údržbou. V podstate nezáleží na tom, či bývate v rodinnom dome, klasickom paneláku alebo novostavbe, pretože plastové okná sú ideálnym riešením pre akékoľvek stavenie.

Dvojsklo, alebo trojsklo?

U plastových okien si budete v prvom rade vyberať, či majú mať dvojsklo, alebo trojsklo. Plastové okná sa vyrábajú z plastových profilov s niekoľkými komorami, spravidla piatimi až siedmimi. Okrem počtu komôr by ste sa mali zamerať na typ skla. Dvojsklo je akýsi štandard, ale oplatí sa priplatiť si za trojsklo s vyššou tepelnou izoláciou. Dávno sú preč doby, kedy sa trojsklo zaobstarávalo do nízkoenergetického stavení, v súčasnej dobe je bežné aj na starších nehnuteľnostiach. Plastové okná sú v porovnaní s drevenými a hliníkovými najlacnejším riešením. Ceny sa líšia podľa toho, aké zvolíte prevedenie, teda konkrétne farbu, sklo a doplnky.

Na koho sa obrátiť?

Ak hľadáte špecialistu na plastové okná, odporúčame pozrieť sa do pestrej ponuky spoločnosti CEDERA. V jeho produktovej ponuke nájdete populárne plastové okná Salamander, ktoré sa pýšia kvalitou, technickým prevedením i farebnou stálosťou. Sú odolné voči starnutiu a nepriaznivému počasiu. Bez problémov zvládnu aj svetelné a poveternostné vplyvy. Samozrejmosťou je zdravotná nezávadnosť. Spoločnosť CEDERA ale uspokoji aj zákazníkov, ktorí nechcú plastové okná, ale túžia po moderných eurooknách či drevohliníkových oknách.

Publikované: 21. 01. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Jarmila Zábranská