Naplánujte si letnú dovolenku v horách

V lete väčšina z nás chodí k moru do horúcich krajín. V súčasnosti je však tento typ dovolenky nedostupný a nie všetkým tiež vysoké teploty vyhovujú. Lepšou voľbou by potom bola letná dovolenka v horách. Hory predsa nemusíte navštevovať len pre zasnežené svahy a kopce. Aj v lete je tu množstvo príležitostí na zábavu a relax.

Ak sa teda rozhodnete stráviť letnú dovolenku v horách, odporúčame venovať pozornosť našim Tatrám a nájsť si tu pohodlné ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Sú to pohodlné a moderné apartmány, reštaurácia, veľa zábavy priamo na svahoch, odkiaľ sa otvára ohromujúci výhľad na hory a doliny. Bude to pre vás nezabudnuteľný zážitok a dovolenka, o ktorej ste doteraz len snívali.

Užívate si príjemné podnebie

Na rozdiel od prímorských pláží, je v lete podnebie na horách oveľa miernejšie. Teplota tu zriedka presahuje 25 stupňov, a to aj napriek faktu, že aj v našich klimatických podmienkach letné teploty z roka na rok stúpajú.

Pre pacientov s hypertenziou preto neexistujú vhodnejšie podmienky ako letná dovolenka v horách. Takáto dovolenka vás ale nabije aj pozitívnou energiou a dobrou náladou na celý rok, pretože okrem príjemného tepla tu máte aj čerstvý vzduch. A toho sa na najkrajších letných túrach v Tatrách nadýchate naozaj dosýta.

Zabudnete na stres a depresie

Tisíce kreatívnych ľudí nachádzajú inšpiráciu pre svoju kreativitu práve v horách. V lete sem prichádza veľa podnikateľov, aby sa odtrhli od každodenného rozhodovania o dôležitých otázkach a boli len sami so svojimi myšlienkami. To často vedie k dramatickým zmenám v správaní alebo podnikaní, pretože v horách prídete na myšlienky, ktoré v ruchu mesta jednoducho nepočujete a prehliadate.

Ak teda nemáte na leto plány, skúste tento rok hory a uvidíte, že sa nielen zabavíte, ale si aj príjemne oddýchnete.

Publikované: 30. 03. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Jarmila Zábranská