Chcete si kúpiť nový nôž? Investujte do repliky nožov CS:GO

Ak sa povie zbraň, zrejme si ako prvú predstavíte nejakú strelnú zbraň, pritom existujú aj iné kategórie, ako sú zbrane sečné a bodné. Práve do poslednej spomínanej skupiny patria tiež nože, ktorých súčasný trh ponúka nepreberné množstvo. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako vybrať vhodný nôž, a zároveň vám predstavíme repliky nožov CS:GO, ktoré nadchnú predovšetkým skalných fanúšikov hry Counter Strike. Aj nože sa ešte rozdeľujú na niekoľko podkategórií, a to zatváracie a s pevnou čepeľou. Zatváracie nože si môžete v kľude vložiť do vrecka, ak ich práve nepoužívate. Spravidla disponujú tiež klipom, vďaka ktorému je možné nôž zavesiť na okraj vrecká. Akonáhle nôž otvoríte, jeho čepeľ je zaistená poistkou, a tým pádom sa nemusíte obávať samovoľného zatvorenia, a tým pádom poranenia. Ak ale patríte medzi priaznivcov nožov s pevnou čepeľou, tak si k nim zaobstarajte vždy aj puzdro. Presne také nože sa vyznačujú masívnym prevedením, dlhou čepeľou a ergonomickou rukoväťou. Počítajte ale s tým, že sú to nože väčší, teda sa nedajú nosiť len tak po vreckách. Jednotlivé nože sa líšia hneď niekoľkými parametrami - dĺžkou čepele, typom ocele, materiálom rukoväte a podobne. Počuli ste ale niekedy o tom, že sa dajú kúpiť presne repliky nožov CS:GO? O týchto variantoch vám povieme viac práve v nasledujúcich riadkoch.

CS:GO nože pre vášnivých hráčov Counter Strike

Pravdepodobne viete, o čom hovoríme, keď sa povie Counter Strike. Jedná sa o obľúbenú počítačovú hru, ktorá žne už niekoľko rokov nemalý úspech. Ak patríte medzi vášnivých hráčov, zrejme vám neuniklo, že na trhu sú k dostaniu dokonalé repliky karambitov, teda špeciálnych nožov používaných aj vo virtuálnom svete. Práve animácie tohto typu noža sú perfektne urobené. Ak by sa vám jeden kúsok páčil niekde vo vitríne pri počítači, žiadny problém, pretože sa dajú nože CS:GO zakúpiť. Samozrejme nemusí slúžiť len ako dekorácia, ale pokojne také nože využijete v bežnom živote, napríklad keď sa vydáte do lesa či do hôr. Rovnako tak karambit funguje ako obranný prostriedok. Ak sa chystáte do nejakej nebezpečnej oblasti, nezabudnite si karambit pribaliť do vrecka.

Karambit a jeho história

Karambit ako taký je známy po stáročia. Vybrať si môžete z niekoľkých efektívnych nožov, s ktorými zvládnu skúsení bojovníci spôsobiť aj fatálne poškodenie. V minulosti sa karambit používal aj ako pracovný nástroj, a to v poľnohospodárstve a rybárstve. Čo sa praktické stránky týka, je porovnateľný so švajčiarskym nožom, hoci je vzhľadovo iný. S nožom karambit je spojené indonézske bojové umenie Pencak Silat, ale aj rôzne štýly bojových umení v krajinách juhovýchodnej Ázie.

Ako karambit vyzerá?

V podstate karambit spoznáte na prvý pohľad. Disponuje zahnutou čepeľou v tvare tigrieho pazúra. Súčasťou noža je tiež bezpečnostný krúžok, ktorého prítomnosť síce nie je podmienkou, no slúži k jednoduchému uchopeniu noža, a tak sa nemusíte báť, že by vám nôž pri manipulácii s ním z rúk vypadol. Ak premýšľate, že si urobíte zbierku nožov CS:GO, zrejme hľadáte vhodného predajcu s pestrým produktovým portfóliom. Bohatou ponukou sa pýši internetový obchod karambit.sk, kde nájdete výrobky rozdelené do prehľadných kategórií. Impozantný nástroj si tak môžete vybrať podľa vlastných predstáv. Pôsobivo vyzerá karambit Night s jeho temnými farbami, ale podmaní si vás tiež karambit Tiger Tooth Gold so zlatistým nádychom. Ceny sa rôznia. Záleží na konkrétnom modeli. Za jeden zaplatíte desať euro, za druhý pokojne aj dvadsať euro, ale cena zrejme nehrá až takú rolu. Dôležité je, aby sa nôž potom vynímal vo vašej zbierke bodných nástrojov.

Publikované: 16. 03. 2019

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská