Viete, ako správne aplikovať očné tiene?

Druhov očných tieňov je pomerne veľa. Ponúkajú sa ako krémové očné tiene, krémové púdre s textúrami, na pigment bohaté sypké trblietavé guľôčkové tiene, ale predovšetkým kompaktné púdrové očné tiene. Práve tie sa používajú najčastejšie, pri domácom líčení sú jednoznačnou voľbou. Dlho vydržia, je možné ich navzájom miešať do ďalších odtieňov, môžu byť tiež metalické či v neónových farbách.

Očné tiene sú najlepšie v módnych paletkách

Paletka očných tieňov snáď nechýba vo výbave žiadnej ženy. Aj keď sa trebárs líčime len sporadicky, pre slávnostnejšie chvíle je nevyhnutnou. Paletky ponúkajú obrovské množstvo možností líčenia. Malé paletky sa hodia do kabelky, tie veľká máme doma v kúpeľni či na toaletnom stolíku, avšak rozhodne neslúžia iba pre líčenie k veľkej večernej. Veľkým hitom je líčenie, ktoré nie je zas tak moc vidieť. Niekedy sa mu hovorí aj nahé líčenie. Taký príkladom je napríklad Profusion paletka Nude Eyes, ale nielen ona. V rovnakom duchu sa nesú Prufusion paletky Minimalist, Chocolates, ale i Gold Rush či Nude Bliss. Aj iné paletky však ponúkajú nenápadnosť. Zatiaľ čo je však farebnosť potlačená, neboja sa výrobcovia pridať dominantný trblietavý efekt. Ten ponúka napríklad Revolution paletka Diamond. To ale rozhodne neznamená, že sa z času na čas nemôžeme odviazať, či si z tohoto štýlu neurobiť image. Paletka očných tieňov Profusion Spectrum ponúka doslova neónové líčenie očí. Podobne je na tom paletka od rovnakej značky s názvom Roxi Colour Burst. Odtiene sú síce pastelové, ale v mnohých farbách, čo vyvažuje tlmenejší efekt farieb. Ako na správnu aplikáciu nude očných tieňov?
  1. Najprv na viečko naneste vždy podkladovú bázu. Vytvorí farebne jednotný základ a zjednotí povrch pleti. Zakryjú sa žilky na viečku.
  2. Na viečko naneste transparentný, alebo matný tieň, čím vytvoríte bariéru proti prirodzenému mazu.
  3. Začnite nanášať svetlejší tieň a dobre ho rozotrite po celom viečku až k vnútornému kútiku oka. Použite väčší štetec.
  4. Tmavšie tiene sa nanášajú následne. Použite menší štetec. Tiene naneste na vonkajšiu tretinu viečka.
  5. Oko otvorte a tmavší tieň pretiahnite ľahkým krúživým pohybom na záhyb oka.
  6. Otvorte oko a tmavé farby rozmažte veľmi jemne nad záhyb.
TIP: Trblietavý efekt sa veľmi dobre nanáša na krémové očné tiene. Avšak dnešná ponuka metalických odtieňov v paletkách je tak bohatá, že si vystačíme už len s nimi.

Publikované: 17. 11. 2020

Kategória: Móda a štyl

Autor: Jarmila Zábranská