Podporte mladú generáciu vo vašej obci netradičnou výstavou

Dnešná doba ponúka jedinečný pohľad na slovo „úspech“. Zatiaľ čo predtým to boli len prvé stupne v súťažiach, dnes už vieme, že úspech má mnoho podôb. Podporte túto myšlienku a urobte niečo pre mladú generáciu vo vašej obci.

Jedinečné fotografie budú dostatočne výrečné

Dohovorte sa s organizáciami vo vašej obci a usporiadajte jedinečnú fotografickú súťaž s následnou výstavou. Vonkajšie výstavné panely však teraz neponesú úspechy zo súťaží. Budú rozprávať jedinečný príbeh, ktorý znamená úspech pre jednotlivcov. Fotografie zachytávajúce každodenný tréning pri hre na hudobný nástroj, ktorý odprevadíte osobným príbehom. Výstavná stena ale môže rozprávať aj o tom, ako daný človek prekonal rozvod rodičov, alebo ako pre neho bolo náročné dospievanie. Originálny koncept výstavy ponúkne zamyslenie pre mladú generáciu. Každý z nás prekonáva svoje vlastné prekážky, čo je silnejšie a hodnotnejšie ako úspechy v umelo vytvorených súťažiach. Tým, že ukážete, aké je hodnotné si uvariť svoj prvý obed, alebo ako sa starať o domáce zviera alebo o potrebných ľudí, úplne zmeníte hodnotový systém mladých ľudí vo vašej obci. Hrdinstvo zrazu bude niečo úplne reálne.

Podpora sebavedomia i ľudskosti

Zrazu si mladí ľudia budú mať možnosť uvedomiť, že hrdinstvo nespočíva v umelo vytvorených hodnotách. Ide o sebestačnosť, o kreativitu, o vášeň a zapálenie pre vec, ktorá je pre každú individualitu jedinečná a premenná. Mladá komunita vo vašej obci tak bude mať možnosť na svoj život pozerať úplne iným spôsobom, než aký razili predchádzajúce generácie. Akcentujte medzigeneračné porozumenie a prirodzenú súčasť jedinca v spoločnosti. Podpora sebavedomia a prirodzeného občianstva je niečo, čo sa ešte vo vašej obci určite nevystavovalo. Je na čase to zmeniť. Aj vy môžete urobiť veľký krok pre to, aby ste ukázali občanov vašej obce v úplne novom svetle.

Publikované: 31. 03. 2022

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Zábranská